مراقبت های پوست و مو

جراحی های زیبایی

جراحی های زیبایی

جراحی های زیبایی

 

جراحی های زیبایی، در پاسخ به سؤال «غمز چیست؟» باید گفت که دلک و غمز دو نوع ماساژ هستند که در طب ایرانی قدیم برای پیشگیری، تشخیص و درمان برخی بیماری‌ها به کار می‌رفته‌اند.

غمز همان فشار دادن نقاط خاصی از بدن با هدف درمان بیمار است که بیشتر با دست انجام می‌شود و برای درمان انواع خاصی از بیماری مانند بیماری‌های عضلانی، اسکلتی، دیسک‌ها، سر دردها، دردهای گردن، فقرات، شانه، درد باسن، سیاتیک و بسیاری مشکلات دیگر استفاده می‌شود.

سابقه‌ی استفاده از ماساژ بیش از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تخمین زده می‌شود.

ماساژ درمانی در بین روش‌های درمانی امروز، کم‌ترین عارضه را دارد.

از قدیمی‌ترین شیوه‌های درمانی و مراقبت‌های بهداشتی محسوب می‌شود که از هزاران سال قبل تا امروز، در طب سنتی و مدرن بسیاری از کشورها با نام‌های گوناگون استفاده می‌شود.

سرآمد این نوع ابتکارها، شیوه‌ای است که اجداد ما مخصوصاً مردم مشرق‌زمین برای به تأخیر انداختن پیری و عوارض آن از قبیل کمر ‌درد، رخوت و سستی، شل شدن عضلات و چین ‌و‌ چروک زودرس ابتکار کردند.

بر این اساس، در این مقاله به یک نوع ماساژ درمانی ایرانی تحت عنوان غمز اشاره می‌کنیم و به فواید و عوارض آن می‌پردازیم.به نظر بیشتر کارشناسان زیبایی اندام و متخصصان جوان‌سازی، بهترین راه پیشگیری و جلوگیری از شل شدن عضلات، ماساژ درمانی و مشت ‌و ‌مال و آن هم به سبک شرقی است.ماساژ یکی از قدیمی‌ترین راه‌های درمان بیماری‌ها به شمار می‌رود.

درطب سنتی ایران در قدیم، روش‌‌های ماساژ درمانی‌ با عنوان‌های دَلْک و غمز با قواعد و دستورات خاص خود به کار می‌رفته است.

با این حال، هنوز برای بسیاری‌ از ایرانی‌ها روش‌های ماساژ با استفاده از دلک و غمز ناشناخته است و حتی با مفهوم این دو آشنا نیستند.

برای هماهنگی و رزرو نوبت بر روی کلمه شماره کلیک کنید.

و همچنین می توانید برای رزرو نوبت با شماره های:

02188976563-88953703 تماس حاصل فرمایید.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *