بیشتر بدانیم

چگونه سلامت پا را حفظ کنیم ؟

چگونه سلامت پا را حفظ کنیم ؟

چگونه سلامت پا را حفظ کنیم ؟

چگونه سلامت پا را حفظ کنیم ؟ اگر هر روز به حمام نمیروید ، بعد از بازگشت از کار حتما کف پا تا مچ را با آب ولرم و صابون بشویید. این کار آلودگی ناشی از عرق را از بین برده و باعث رفع بوی نامطلوب و بیماریها میشود. از سنگ پا در حمام استفاده کنید . این کار باعث دفع بلغم غلیظ که در کف پا جمع میشود خواهد شد و با لایه برداری از پوست ، کف پا تمیز خواهد شد.

بعد از هر بار شستشو برای اینکه رطوبت مطلوب پا که کاهش یافته است جبران شود و از ترک خوردن پاشنه پا جلوگیری شود حتما از کرم های نرم کننده استفاده کنید.

چنانچه کرم های مخصوص در دسترس نیست از:
روغن زیتون و یا وازلین و حتی پارافین میتوانید کمک بگیرید.

در کسانی که ترک های عمیق دارند استفاده از یک نایلون برای جذب بهتر کرم در مدت زمان مناسب و قابل تحمل توصیه میشود . بهتر است برای سم زدایی از کف پا ابتدا پاها را خوب با روغن آغشته کرده و نایلونی را در پا کشیده و در شب به مدت یک ساعت اجازه دهیم که سم زدایی از کف پا انجام شود . این شیوه بهترین شیوه سم زدایی از کف پاهاست.

یک شستشوی ویژه :
میتوانید برای تمیز کردن و ماساژ دادن و خوشبو شدن آن یک عدد لیمو ترش تازه را با یک قاشق چایخوری نمک در نیم لیتر آب حل کرده و در ظرفی ریخته و پا را به مدت ده دقیقه شستشو داد.

ماساژ کف پا چرا لازم است و چه فوایدی دارد ؟؟

ماساژ کف پا یکی از راههای احساس آرامش در پا و درنهایت در کل بدن میشود. میتواند موجب افزایش خون در پاها شود. در روی پا و کف پا نقاطی وجود دارد که بازتاب اندامهای داخلی بدن است و میتوانیم با فشار دادن و ماساژ دادن آن قسمت همیشه بدنی سالم را داشته باشیم . به این علم ، علم رفلکسولوژی یا علم بازتاب شناسی می گویند.

هر اندامی در کف پا یک نماینده دارد و بخشی از کف پا نماینده آن عضو است که با تحریک آن قسمت از کف پا ، اندام مرتبط بار الکتریکی اش تأمین میشود و بهتر کار میکند.

نقاطی که نماینده اعضای بدن در کف پا هستند. این عکس نشان دهنده اهمیت انتخاب کفش مناسب در طول روز است. مقایسه هر عضو بدن با نقطه بازتاب آن در کف پا به رنگ عضوها در کف پا دقت بفرمایید.

دکترمهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *