مشاوره طب سنتی

مزاج بو و عطر را بشناسیم …

مزاج بو و عطر بشناسیم ...

مزاج بو و عطر بشناسیم …

مزاج بو و عطر را بشناسیم … حتما متوجه شده اید که بعضی از افراد به بوی عطر و ادکلنی که زده اید واکنش نشان میدهند. بعضی ها با استشمام بوی عطر دچار سردرد میشوند و بعضی دیگر از همان بو لذت فراوان میبرند .

عطرها و بوها نیز غذایی برای مغز محسوب میشوند. پس باید در انتخاب این غذا برای مغز نهایت دقت و ظرافت را داشته باشیم. در غیر اینصورت باید عوارض مصرف آن را پرداخت نماییم .

اگر دارای مزاج گرم هستید هرگز از عط

رهای گرم استفاده نکنید. این بو شما را دچار سردرد خواهد کرد. اگر دارای مزاج سرد هستید از عطرهای گرم استفاده کنید که بسیار برای شما مطلوب می باشد و از استشمام عطرهای سرد اجتناب کنید.

مزاج عطر

 

بوهایی دارای مزاج سرد

استشمام بوهایی غیر از عطر که دارای مزاج سرد هستند ، مثل ترشی ، سرکه و … برای افراد گرم مزاج خوشایند و برای افراد سردمزاج بسیار نامطلوب بوده و در آنها سستی و بیحالی و بیحوصلگی ایجاد میکند .

برخی از مواد شیمیایی که روزانه در معرض آنها قرار میگیریم و بوهای خاصی دارند مثل وایتکس ، بنزین ، تینر ، استن ، باعث سردی مغز میشود و استفاده مداوم از آنها در طولانی مدت موجب اختلالاتی در اعصاب و قدرت حافظه میشود.

بوهای متعفن جزو بوهای سرد میباشند. گلها دارای بوهای مختلف هستند و هر کدام از آنها دارای طبیعت گرم و یا سرد است. استفاده بخور گلها و استشمام بوی آنها در افراد مختلف واکنش های مختلفی به همراه دارد. سعی کنید متناسب با مزاج خود از بوی گلها بهره کافی ببرید.

 

برای هماهنگی و رزرو نوبت بر روی کلمه شماره کلیک کنید.

دکترمهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *