بیشتر بدانیم

10 رفتار اشتباه که باعث آسیب به مغز می شود!

مغزانسان

10 رفتار اشتباه که باعث آسیب به مغز می شود!

10 رفتار اشتباه که باعث آسیب به مغز می شود! 1- نخوردن صبحانه: کسانی که صبحانه نمی‌خورند قند خونشان به سطح پائین تری افت می‌کند. این امر باعث تامین نامناسب مواد غذائی برای مغز و در نتیجه افت فعالیت مغزی می‌شود. البته این جدا از ماندن مواد دفعی در روده ها و جذب مجدد است که آسیب بسیاری را به مغز میرساند .

2- پرخوری: این امر باعث تصلب شرائین (سختی دیواره رگهای) مغز شده و منجر به کاهش قدرت ذهنی می‌شود.

3- استفاده از دخانیات و سیگار کشیدن: این امر باعث کوچک شدن چند برابری مغز و منجر به آلزایمر می‌شود.
4- استفاده زیاد قند و شکر: استفاده زیاد قند و شکر جذب پروتئین و مواد غذائی را متوقف می‌کند و منجر به سوء تغذیه و احتمالا اختلال در رشد مغزی خواهد شد.

5-آلودگی هوا: مغز بزرگترین مصرف کننده اکسیژن در بدن ماست. دمیدن هوای آلوده باعث کاهش اکسیژن تامینی مغز شده و منجر به کاهش کارآیی مغز می‌شود.

۶. کمبود خواب: بهترین غذا برای مغز خواب است . خواب بموقع به مغزمان اجازه استراحت می‌دهد. دوره طولانی کاهش خواب منجر به شتاب گیری مرگ سلولهای مغزی خواهد شد.
7- پوشاندن سر به هنگام خواب: خوابیدن با سر پوشیده باعث افزایش تجمع دی اکسید کربن و کاهش تجمع اکسیژن شده و منجر به تأثیرات مخرب مغزی خواهد شد.
8-کار کشیدن از مغزتان در هنگام بیماری: کار سخت یا مطالعه در زمان بیماری ممکن است منجر به کاهش کارآئی مغز و در نتیجه صدمه مغزی شود. نتیجه این موضوع ایجاد خستگی مزمن می باشد .

9-کاهش افکار مثبت: فکر کردن بهترین راه برای تمرین دادن به مغزمان است. افزایش افکار منفی مغزی ممکن است باعث کوچک شدن مغز شود. چرا که گردش خون مغز با مدل فکری ، صحنه های دیده شده در طول روز و شب ، صداهای شنیده شده در طول روز و شب ، محیط هایی که در آن واقع میشویم در طول روز و شب بسیار کم و زیاد شده و میتواند باعث تغذیه خوب مغز و یا فقر تغذیه خونی در مغز شود . ادامه مسیر منتج به آلزایمر میشود.

10-کم حرفی: مکالمات انتزاعی منجر به رشد کارآئی مغز خواهد شد.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *