اخبار مادطب

دنیا را با پلاستیک پر کرده ایم!!!

دنیا را با پلاستیک پر کرده ایم!!!

دنیا را با پلاستیک پر کرده ایم!!!

دنیا را با پلاستیک پر کرده ایم!!! خارج کردن ۲۹ کیلو پلاستیک از لاشه نهنگ عنبر

محیط زیست جهان
کارشناسان با انجام بررسی‌های کافی تایید کردند تلف شدن این حیوان به دلیل بلعیدن این مواد پلاستکی بوده است. به گفته آنان مسدود شدن سیستم گوارشی نهنگ عنبر موجب عفونت در شکم آن و در نهایت مرگ این جانور شده است.

آنها پس از پیدا کردن لاشه این نهنگ عنبر که طول آن ۱۰ متر بود ۲۹ کیلو گرم مواد پلاستيکی از جمله کیسه پلاستیک، گالن و چندین تکه طناب را از داخل شکم این آبزی‌ بزرگ‌جثه بیرون کشیدند.

کارشناسان با انجام بررسی‌های کافی تایید کردند تلف شدن این حیوان به دلیل بلعیدن این مواد پلاستيکی بوده است. به گفته آنان مسدود شدن سیستم گوارشی نهنگ عنبر موجب عفونت در شکم آن و در نهایت مرگ این جانور شده است.

کارشناسان اظهار داشتند: پیدا شدن ۲۹ کیلوگرم مواد پلاستکی در شکم این نهنگ عنبر موضوع تعجب‌آوری نیست زیرا هر سال بیش از هشت میلیون تن ماده پلاستیکی وارد اقیانوس‌های جهان می‌شود.

به گفته کارشناسان وجود مواد پلاستیکی در دریاها و اقیانوس‌ها یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات برای حفاظت حیات وحش در سراسر جهان است زیرا بسیاری از حیوانات در این زباله‌ها گیر افتاده یا حجم بالایی از مواد پلاستیکی را می‌بلعند که منجر به تلف شدن آن‌ها می‌شود.

به گزارش ساینس الرت، پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ میلادی در اقیانوس‌های سراسر جهان تعداد مواد پلاستیکی از ماهی‌ها بیش‌تر شود.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *