استفاده از ظروف پت برای بعضی مایعات ممنوع

استفاده از ظروف پت برای بعضی مایعات ممنوع و استفاده چندباره از آن به شدت مضر است

آبغوره و آبلیمو جزو بزرگترین آنتی اکسیدان ها و ضد فسادها هستند . متاسفانه بعد از اینکه به زحمت آنها را آبگیری میکنیم داخل بطری پت میریزیم و حواسمان نیست چه بلایی سر آنها می آوریم .

پلی اتیلن تریپتالات (PET) یک ماده شیمیایی است که پوشش داخلی و خارجی آن در صورتیکه فشرده شده وآسیب ببیند ، فقط شش ماه میتواند دوام داشته باشد . اگر پوشش داخلی ظروف پت ترک های ریز بردارد باعث ورود مواد آن به داخل آبغوره و آبلیمو و یا آب خواهد شد .

اگر بطری شکستگی های ریزی رویش اتفاق بیفتد و ما کماکان از آن بطری که داخلش مواد غذایی است استفاده کنیم ، یقینا آن محصول هم دچار فساد شده است و مواد مضر از پت به مواد غذایی سرایت کرده است .

اگر بطری پت را از آب پر کرده و برای مصرف آب خنک در طول روز داخل فریزر قرار دهید که یخ ببندد ، کاری که این روزها بسیار متداول هست ، یقین بدانید داخل ظروف پت دچار خراش و شکستگی های فراوانی میشود که در دراز مدت بیماری را ایجاد خواهد کرد . ما حق استفاده از ظروف پت را برای چند بار نداریم.

اگر عاملی مثل ویروس یا باکتری وارد بدن شود ، بدن واکنش نشان خواهد داد و در مقابل آن مقاومت خواهد کرد . سموم ناشی از پلاستیک نیز وقتی به بدن وارد میشوند مانند یک جاسوس عمل خواهند کرد و زمانی کار خود را انجام میدهند که کاری از دست کسی ساخته نیست .
ما به راحتی و با مصرف انرژی در حال دعوت کردن فساد به درون بدن مان هستیم . هزینه هایی که سرطان بر کشور ما تحمیل میکند روز به روز در حال زیاد شدن است و قرار گرفتن طولانی مدت مواد غذایی در داخل نایلون فریزر به شدت خطرناک است و امروزه تمام مواد غذایی مورد استفاده خانواده ها به مدت طولانی در فریزر ها است .

امروزه در دنیا کارخانه های تولید کننده ظروف پت در حال کم شدن است و درحال توسعه ظروف یکبار مصرف گیاهی هستند که قابل بازیافت بوده و محیط زیست را تخریب نمیکند .

اجداد ما از راههای دیگری به نگهداری از مواد غذایی مبادرت میکردند و به مشکلی نیز مواجه نمیشدند . مثلا گوشت را بصورت آویزان کردن خشک میکردند و یا گوشت را داخل پارچه های متقال یا پارچه های نخی که خلل و فرج زیادی داشت پیچانده و نگهداری میکردند که مانع از فساد آن میشد .
امروزه باید به سمت و سویی حرکت کنیم که خانمها سعی کنند مواد غذایی را سالم تر نگهداری کنند . میتوانند مواد را داخل پارچه های مناسب پیچانده و بعد فریزری کنند و یا حداقل بعد از پیچیدن در پارچه داخل پلاستیک قرار دهند که پارچه حائل بین گوشت و پلاستیک باشد .

نویسنده مطلب: دکتر مهدی فهیمی