نکاتی در مورد رانندگی

غذاهای شور و یا تنقلاب و ترکیباتی که نمک زیادی دارند ، مثل چیپس و پفک ، اگر در هنگام رانندگی استفاده شوند در چند دقیقه اول باعث برطرف شدن ضعف راننده میشود ولی مدت زمان کوتاهی پس از استفاده از آن راننده و سرنشینان دچار خواب آلودگی خواهند شد .

زیرا مصرف این ترکیبات شور باعث متصاعد شدن بخارات صفرا در بدن شما و وقتی این بخارات به سمت سر حرکت کنند ، خواب آلودگی در راننده و سرنشین را ایجاد خواهند کرد .

پس در مسافت های طولانی از تنقلات و غذاهای مناسب استفاده کنید تا سفر ایمنی را برای خود و خانواده رقم بزنید .بهترین ترکیبی که میتوانید در رانندگی های طولانی مدت برای راننده تهیه نمایید
ترکیب آب و عسل و لیموترش است

چنانچه این نوشیدنی کمی خنک هم باشد باعث نشاط و سرحال شدن راننده خواهد شدبهتر است که راننده در هنگام رانندگی به طور کامل به صندلی تکیه داده و بدن را به سمت بالا بکشد و سعی کند صاف نشسته و گردن و کتف را به عقب حرکت دهد .

این کار باعث افزایش گردش خون در مغز شده و باعث شادابی بیشتر راننده خواهد شد .دمای داخل خودرو در هنگام رانندگی باید بین ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتیگراد باشد تا راننده دچار خواب آلودگی نشود .

در فصل گرم نباید از ۱۸ درجه پایینتر و در فصل سرد نباید از ۲۲ درجه بالاتر باشد که هردو حالت موجب خواب آلودگی راننده خواهد شد .

نویسنده مطلب: دکتر مهدی فهیمی