اخبار

سلامت جسم با شناسایی مزاج و رژیم غذایی مناسب

سلامت جسم با شناسایی مزاج و رژیم غذایی مناسب

سلامت جسم با شناسایی مزاج و رژیم غذایی مناسب

تهران- ایرنا- پژوهشگر و متخصص طب سنتی می گوید:

دکتر مهدی فهیمی در گفت و گو با ایرنا در این خصوص اظهار کرد: در طب سنتی از نگاه ارتباط انسان با محیط و دریافتی ها خود انواع غذاها تعریف شده است که شامل غذاهای دیداری، شنیداری، پنداری، لامسه، انس و الفت و غذای جنسی است.

وی افزود: یکی از مهم ترین در بین این دریافتی ها، مواد غذایی به شمار می روند که انرژی بدن انسان را از طریق دستگاه گوارش تامین می کنند.

دکتر فهیمی با اشاره به چرخشی مزاجی در انواع موجودات عالم افزود: خالق هستی حتی میوه های فصلی و شرایط زندگی فصلی را بر اساس حکمت خود تعیین کرده است. به عنوان مثال یک خرس قطبی از شرایط زندگی و خوراکی مخصوص به خود و موجوداتی که در جنگل های استوایی زیست می کنند از شرایط تغذیه خاص خود برخوردارند و نمی توان آن ها را وادار کرد که مثل هم تغذیه کنند.

وی افزود: تمام غذاهایی که در اختیار موجودات عالم است به دلیل سبک زندگی، زیست و اقلیم جغرافیایی متفاوت است.

این پژوهشگر طب سنتی اظهار کرد: بنابراین وابستگی غذایی در درجه نخست به فصل و بعد اقلیم و پس از آن به مهاجرت بستگی دارد که به آن انطباق مزاجی گفته می شود.

وی با بیان این که، امروزه متاسفانه بیشتر مردم به دلیل عدم شناخت مزاج خود، روزانه غذاها و نوشیدنی هایی استفاده می کنند که از سازگاری لازم با مزاج آن ها برخوردار نیست، افزود: همین مسئله باعث شده این دسته از افراد در معرض ابتلا به انواع و اقسام بیماری ها قرار گیرند.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

نوشته های مرتبط