زالزالک

زالزالک میوه ای متنوع با ۱۲ گونه، ۶۵ نام مختلف در گویش ایران نامگذاری شده کوهیج، کیالک، خارسپید، یمیشان، گویج و .. از نامهای دیگر آن است طبیعت سرد معتدل دارد.

امروزه در اکثر داروهای قلبی که بصورت گیاهی است عکس زالزالک درج شده است. این میوه بر روی قدرت انقباضی قلب اثر دارد و مصرف آن در کسانی که قلب ضعیف دارند ، باعث تقویت قلب شده و بعد از مصرف احساس خوبی دارند. تقویت کننده قلب و کاهنده فشار خون است. باعث میشود که خون از حالت انعقادی و لخته شدن جلوگیری و شانس لخته شدن را کم میکند.

زالزالک بر روی سیستم مرکزی مغز اثر گذاشته و حالت آرام بخشی دارد و استرس را از بین میبرفد. خواب را تنظیم میکند. زالزالک بر تنظیم حرکات دستگاه گوارش اثرمیکند. اختلالات دستگاه گوارش مثل کولیت را از بین میبرد. برای بیماران کولیت که وارد فاز شدت بیماری میشوند بسیار مناسب است. در حد معمول ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم زالزالک از بصورت روزانه میتواند مصرف شود. برای دمنوش زالزالک ۴۰ گرم از آن را در یک لیتر آب بصورت دمنوش دم کرده و در طول روز مصرف کنید. خصوصیات هسته زالزالک و میوه آن در دمنوش آن هست.

زالزالک سرشار از ویتامینc است و به عنوان یک محافظت کننده در مقابل سرماخوردگی مطرح است. گل زالزالک علاوه بر خواص میوه آن در جوانهایی که بسیار پرحرارت هستند و دچار احساسات میشوند ، کنترل کننده احساسات آنی آنها است.

نویسنده مطلب: دکتر مهدی فهیمی

2 دیدگاه در “زالزالک

 • Setare

  (۱۴/۰۳/۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴)

  ضمن سلام وقبولی طاعات
  دکتر فهیمی خواهشا راجع به وسواس و درمان وسواس و وسواس شدید اگر ممکنه مطالبی بذارید و راهکارهاشو بفرمایید و ما رو راهنمایی کنین. با تشکر از سایت و کانال خوبتون

  • دکتر مهدی فهیمی

   (۱۹/۰۳/۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴)

   تهران – کارگر شمالی – بعد از فاطمی – نرسیده به پمپ بنزین – پلاک ۱۶۳۷ – طبقه ۲ – واحد ۳
   شماره تلفن پذیرش : ۸۸۹۵۳۷۰۳ – ۸۸۹۷۵۷۲۶ – ۸۸۹۷۶۵۶۳
   تلفاکس: ۸۸۹۸۰۲۶۸
   ایمیل : maadteb2@gmail.com
   آدرس کانال تلگرام http://www.telegram.me/tesam :
   پیرو درخواست مکرر عزیزان ویزیت تلفنی ؛زیر نظر آقای دکتر مهدی فهیمی میسر گردیده است.
   جهت هماهنگی با تلفن ۰۲۱۸۸۹۷۸۵۳۹ تماس بگیرید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.