اخبار

حق با کیست؟توسعه دهندگان تراریخته یا منتقدین؟

دکترکرمی

برای بسیاری که چند سال پیگیر بحث‌ها، مقالات، گزارشات و مناظرات این دو گروه بوده‌اند پاسخ روشن است و نظر خواهی‌های متعدد در جهان و ایران‌ نشان می‌دهد بالای ۸۰ درصد مردم معتقدند تا روشن شدن ابهامات، باید واردات، کشت و مصرف محصولات تراریخته به مدت ۵ سال ممنوع شود ولی تحقیقات و توسعه فناوری تراریخته و همچنین ارزیابی علمی خطرات به جد ادامه یابد تا هم از علم و فناوری روز عقب نمانیم و هم پاسخ ابهامات داده شود تا تصمیمی عاقلانه گرفته شود.
بسیاری از کشورهای پیشرفته و معتدل بر اساس اصل کلیدی *احتیاط* پروتوکل ایمنی زیستی همین‌کار را کرده‌اند مثل سویس و ۳۷ کشور دیگر.
ولی به هر حال عده‌ای هنوز مردد هستند که کدام درست‌ می‌گویند.
تردید در تشخیص حق از باطل به چند دلیل است:
۱- عدم آشنایی دقیق و یا کافی از موضوع.
۲- گرایش سیاسی یا جناحی به یک سو.
۳- داشتن منفعت و سود.
۴- بی‌تفاوت بودن و مهم ندانستن موضوع.
همه آنانی که با تحقیق و بررسی و بدون داشتن منفعت و سود و گرایش جناحی و با صداقت، توجه به منافع ملی، سلامت مردم، حفظ کشاورزی، تنوع زیستی و محیط زیست جهت نسل‌های آینده با عاقبت اندیشی و خردمندانه به موضوع پرداخته‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که:
ایمنی محصولات تراریخته بطور جدی زیر سئوال است و به همین دلیل واردات و کشت و مصرف آن فعلا صلاح نیست.
بنابراین آنهایی که هنوز در این‌ مورد تردید دارند به مطالب زیر توجه کنند شاید پاسخ را بیابند
۱- توسعه دهندگان تراریخته در جهان چه کسانی بوده اند:
کمپانی مونسانتو اولین و بزرگترین کمپانی تراریخته جهان است.
مطالعه تاریخچه و سوابق این‌ کمپانی در تولید سلاح‌های شیمیایی کشتار جمعی و حمایت بنیادهای سرمایه‌داری مافیایی چون بنیاد راکفلر و افشای هزاران سند از تخلفات، فساد، تقلب و دروغ و صدها پرونده دادگاهی بر علیه آن هر عاقل در جستجوی حقیقت را به تردید می‌اندازد که ایا واقعا اینها به دنبال خدمت به بشریت و رفع گرسنگی و فقر و توسعه کشاورزی سالم هستند یا تجارت و سلطه بر غذا بعنوان یک ابزار مهم کنترل جهان؟
۲- بررسی سوابق و گفتار و عملکرد
سرکردگان تراریخته ایران:
بررسی ریشه‌ای و منصفانه فعالیتها و اقدامات ۲۵ سال گذشته این افراد، هر انسان صادقی را در شناخت حقیقت یاری می‌کند. سر کرده اصلی تراریخته ایران و بعد افراد دیگر اطراف او در موسسه‌ای در فیلیپین تحصیل کرده‌اند که بنیان‌ گذار آن در ۵۰ سال پیش همان بنیاد سرمایه‌داری مافیایی حامی کمپانی مونسانتو یعنی راکفلر است. بنیاد راکفلر مرکز تحقیقات بین‌المللی برنج یا IRRI را با هدف سلطه بر ماده غدایی اصلی مردم اسیا و خاورمیانه یعنی برنج را ۵۰ سال قبل در فیلیپین تاسیس کرده تا با جذب تربیت افرادی خاص از کشورهای منطقه و برگرداندن انها به کشورشان و با حمایت و تبلیغ انها را به تدریج در مراکز راهبردی و تصمیم گیری کشور مورد هدف نفوذ داده تا نقشه‌های خطرناک خود و در واقع نظام سلطه بر غذا را در آن کشور اجرایی کنند.
بررسی سوابق سرکرده تراریخته ایران و سرکرده تراریخته پاکستان یعنی یوسف ظفر در ۲۵ سال گذشته دقیقا اجرای آرام پروژه نفوذ تدریجی در نهادهای تصمیم گیری تا نهادهای کلیدی برای تراریخته کردن کشور را نشان می‌دهد.
یوسف ظفر سرکرده تراریخته پاکستان به دلیل شرایط سیاسی ناپایدار این‌کشور موفق شد نقشه را اجرا کند. او پنبه را هدف گرفت چون پاکستان چهارمین تولیدکننده بزرگ پنبه جهان است.
او با کمک و حمایت بنیاد راکفلر و تبلیغات و بزرگ کردن بادکنکی او بعنوان دانشمند برجسته؟ برنده جایزه فلان، نفوذ تدریجی او در نهادهای تصمیم گیری پاکستان انجام گرفت و نتیجه: پنبه تراریخته را در پاکستان چنان توسعه داد که اینک ۹۲درصد پنبه پاکستان تراریخته است و پس از ۱۶ سال نتیجه آن فاجعه بار شده است تولید کاهش یافته آفت‌های مقاوم توسعه یافته و پنبه پاکستان به دلیل تراریخته بودن بازار اروپا را از دست داده و مصیبت ایجاد شده.
بله بنیاد راکفلر و کمپانی مونسانتو با همین‌ نقشه ده‌ها کشور فقیر دیگر را آلوده کرده‌اند.
اما سرکرده تراریخته ایران دوست صمیمی یوسف ظفر است.
یوسف ظفر موفق شد ماموریتش در پاکستان را اجرا کند ولی دوست ایرانی او در ایران هرچند موفق شد به تدریج و با تبلیغات‌ها و حمایت‌های خارجی چون بادکنکی باد کند و عناوینی پوشالی مشابه یوسف ظفر را مانند دانشمندی برجسته و بدنده جایزه فلان.. را برایش بسازند تا زمینه نفوذ در نهاد‌های نظام را ایجاد کنند که متاسفانه با بی‌توجهی و غفلت مسئولین و نهادهلی نظارتی و حمایت شدید برخی از او از جمله رئیس فعلی سازمان محیط زیست این نفوذ در مراکز مهم و تصمیم گیری اتفاق افتاد و دقیقا مانند یوسف ظفر به مراکز و‌نهاد‌های مهم‌ کشوری وارد شد تا نقشه مشابه که در پاکستان با پنبه رخ داد را در ایران با برنج که غذای اصلی مردم است انجام دهد
به افرادی که هنوز مردد هستند پیشنهاد می‌کنیم اسناد و مدارک این روند تدریجی و خطرناک نفوذ را بدون حساسیت در گزارش‌های مستند خبرگزاری تسنیم موسوم به پرونده مزرعه پدری مطالعه کنند تا بتوانند تصمیمی درست و صادقانه بگیرند.
بنابراین اینها قصد جدی دارند ایران را تراریخته کنند.
مانند یوسف ظفر ولی هم با برنج تراریخته و هم پنبه تراریخته و سپس اقلامی دیگر تراریخته.
نتیجه نابودی کشاورزی ایران.
هدف اجرای نقشه سلطه غذایی هنری کیسینجر و بنیاد راکفلر و نهایت:
کنترل ملت ایران.
این اصلا توهم توطئه نیست بلکه حاصل سالها تحقیق، گرد آوری اسناد و مدارک توسط گروهی از دانشمندان از جمله افرادی چون دکتر اسکندری وزیر سابق کشاورزی و سالها رئیس سرکرده تراریخته ایران، دکتر خیام نکویی ده سال رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و رئیس مستقیم سرکرده تراریخته و یاران او و همچنین دکتر توکلیان سالها رئیس همان پژوهشکده و سالها رئیس سرکرده تراریخته و ده‌ها دانشمندی که از ۲۵ سال پیش با فعالیت‌های سیاسی و رفت و آمدها و روابط خارجی و جلسات و اقدامات غیر قانونی این سرکردگان آشنایی کامل دارند.
۳- فعالیت‌های تجاری و انواع شرکت‌ها و فعالیت‌های شدید حزبی و سیاسی این افراد.
۴- اخلاق و رفتار این افراد.
یکی از ویژگی‌های گروه باطل، بی‌اخلاقی، بد دهنی، توهین، تهدید، فحش، شکایت، دادگاهی کردن، اخراج اساتید منتقد از دانشگاه، به هم زدن جلسات سخنرانی، سفسطه، سند سازی، تخریب و ترور شخصیت است.آنهایی که مناظرات و مصاحبه‌ها و مقالات این افراد بخصوص حلقه مرکزی از سرکرده تراریخته و ان چند نفر دیگر را دیده و مطالعه کرده‌اند شاهد این نوع ادبیات و اخلاق و رفتار نامناسب بوده‌اند.داستان معروف خانم دکتر گزارشگر پزشک تلویزیون و توهین مستقیم سرکرده تراریخته به ایشان و بعد پیشنهاد رشوه را حتما مطالعه کنید تا باطل را بشناسید.
۵- روش‌های تقلیدی و روانشناسی حذف منتقدین و مخالفین.
این روش را سرکردگان تراریخته ایران از مافیای تراریخته جهانی آموخته‌اند. و آن این اصل است: هر سند و مدرک علمی و تحقیقاتی و هر بحث علمی مستند که منتقدین و مخالفین ارائه کردند براحتی و بدون توجه به سندیت آن انکار کنید. بگویید جعلی است؟ غلط است؟ اشتباه است؟ ساختگی است؟ معتبر نیست؟ خلاصه سفسطه کنید؟ به طرف بگویید اطلاعاتت کم است؟ سوادت کافی نیست؟ مدرکت قلابی است؟ شما فناوری هراس و فناوری ستیز اید؟ اینها مخالف توسع و پیشرفت کشور هستند؟ مدافع سم فروش‌ها هستند؟ و.. خلاصه انقدر به طرف مقابلت حمله کن تا عصبانی شود؟ خسته شود و دست بردارد.
۶- ساکت کردن دانشمندان منتقد:
با هر روشی میتوانی دانشمندان منتقد و مخالف را ساکت کنید.
اول با تطمیع وارد کردن در شرکت‌های تجاری خود، پول، بودجه پژوهشی، پست و مقام و.. اگر قبول نکردند با فشار تهدید، تخریب، توهین، آبروریزی، ایزوله کردن در محل کار، مراجعه به رئیس و همکاران و محل کار و بدگویی و تخریب و حتی قطع بودجه پژوهشی آنان حتی اخراج از دانشگاه، شکایت و دادگاهی کردن و خلاصه از هر روش عیر اخلاقی استفاده می‌کنند تا دانشمتد منتقد یا خسته شود یا از ترس ساکت شوند.
بله اینها روشهای سرکردگان تراریخته است.
اما در مقابل دانشمندان منتقد: اولا واقعا دانشمندند و محقق و اهل علم و معرفت و صادق. چون اهداف سیاسی ندارند، نه پست دارند و نه به دنبال پست و مقام هستند و نه مقام نه به دنبال نفود هستند نه بد اخلاقند و کج رفتار و نه‌ ده‌ها شرکت و تجارت دارند و فقط یک هدف دارند دفاع از حق یعنی امنیت کشور وسلامت مردم و ارتقا اگاهی و دانش ملی.
کافی است افرادی که‌ مردد هستند صادقانه تحقیق کنند خواهند دید در مقابل آنهمه سوابق نامناسب سران تراریخته در مقابل دانشمندان منتقد دلسوز و صادقانه سخن‌می گویند و با اخلاق و منشی مودبانه عالمانه مستند از حق ملت دفاع می‌کنند.
۷-اصل اخر قاعده دفع ضرر.
این اصل هم اسلامی است و هم عقلی. هر چیزی که در سلامت آن ابهام و تردید وجود دارد و ممکن است به انسان ضرر بزند حتی اگر قطعی هم‌ نشده باشد ولی احتمالش هست شرط احتیاط آن است که واردات و کشت و مصرف آن ممنوع شود.
با همین استدلال هم رهبر انقلاب و همه مراجع بزرگ کشور فتوی داده‌اند صریح و روشن: که اگر تراریخته احتمال ضرر دارد مجاز نیست.
طبیعی است با اینهمه اسناد و مباحثات و در مخاطرات تراریخته عقل حکم می‌کند همان کاری که کشور سویس و ده‌ها کشور پیشرفته کرده‌اند انجام شود.
این‌چه عجله ایست که سران تراریخته عزم کرده‌اند برنج و‌پنبه و سایر محصولات را بطور گسترده در کشور کشت کنند و وارد کنند.
اگر واردات هست باید برچسب زده شود تا مردم حق انتخاب داشته باشند.
با این ابهامات تصمیم عاقلانه و خردمندانه این است که به مدت ۵ سال واردات، کشت و مصرف تراریخته را به کشور ممنوع کنیم و در این ۵ سال تحقیق و توسعه بشدت ادامه یابد که دچار
عقب ماندگی علمی نشویم و در عین حال ارزیابی خطر شود و دنیا را هم رصد کنین آنها چه می‌کنند تا ۵ سال بعد تصمیمی خردمندانه به نفع کشور و ملت گرفته شود.
با این توضیحات امیدواریم مردد‌ها هم بتوانند به تصمیم برسند
دکتر علی کرمی – متخصص بیوتکنولوژی پزشکی وفوق تخصص مهندسی ژنتیک واستاد دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله(عج)

منبع:روزنامه جمهوری اسلامی