درمان های موفق

درمان موفق بیماری کرون

به نام خدا

شرح حال بیماری و شروع آن و چگونگی ادامه درمان وکنترل بیماری توسط خود بیمار

بیمار 30 ساله مدرک تحصیلی دکترا نوع بیماری کرون

علائم قبلی : سال 84 درد شکم که تشخیص پزشک در آن زمان آپاندیس بود و در فاصله یک روز بعد از درد عمل جراحی انجام شد . در سالهای 86 تا 90 به صورت موردی خون در مدفوع دیده میشد که تشخیص پزشک عمومی هموروئید بود .

علائم جدید : در سال 91 و با افزایش شدت خونریزی ، اسهال و دردهای شکمی به دکتر گوارش رجوع شد . با انجام کولونوسکوپی مشخص شد که تشخیص هموروئید پزشک اول اشتباه و نوع بیماری ” کرون ” تشخیص داده شد .

در درمان اولیه در تابستان 91 روزانه مقدار 6 قرص پنتاسا ( مزالازین ) و 1 تا 2 قرص آزاتیوپرین مصرف می شد . البته در انتهای تابستان تقریبا خونریزی متوقف شده بود . ولی بدلیل عوارض قرص آزاتیوپرین ( حالت تهوع شدید ) این نوع درمان و پزشک کنار گذاشته شد .

در مراجعه به پزشک گوارش دیگر ، در پاییز یک دوره درمانی با کورتون ( پردنیزولون) شروع شد و علاوه بر مصرف 6 پنتاسا ، روزانه 5/1 قرص مرکاپتوپیورین نیز مصرف میشد .

در زمستان سال 91 به علت عوارض قرص مرکاپتوپیرین ، فعالیت مغز استخوان به شدت کاهش پیدا کرد و باعث آنمی شد به طوریکه پلاکت 12000 و گلبول سفید به 5/1 و هموگلوبین به مقدار 6 رسیده بود . سردرد همراه با غش کردن از علائم این کم خونی بودو منجر شد تا ضمن بستری شدن یک هفته ای در بیمارستان واحدهای خونی و پلاکت تزریق شود .

بعداز مورد به علت اینکه نمی شد از قرص مرکاپتوپیورین استفاده کرد، برای کنترل سیستم ایمنی بدن از آمپول هیومرا ( آدولیمب ) به همراه قرص پنتاسا استفاده شد .

در بهار سال 92 درمان در مطب دکتر فهیمی آغاز شد . در ماههای اول به علت آشنا نبودن و عدم اطمینان به طب سنتی ، با هماهنگی دکتر فهیمی درمان ایشان در کنار درمان قبلی ادامه پیدا کرد و درمان قبلی به طور ناگهانی قطع نشد . هدف اصلی از مراجعه به طب سنتی جلوگیری از اثرات مخرب داروهای شیمیایی بود . به تدریج داروهای قبلی و درمان شیمیایی کنار گذاشته شد .

با گذشت حدود 8 ماه از درمان سنتی عوارض جانبی درمان مشاهده نشده و بهبودی حاصل شده است .

دیدگاه های دکتر مهدی فهیمی پیرامون علت شناسی طب ایرانی از این بیماری :

بر اساس نگاه اینجانب در درمان و فیزیوپاتولوژی بیماری افزایش غلظت صفرا باعث آسیب به این بیمار در دستگاه گوارش شده بود که با کنترل غلظت صفرا و تخلیه صفرای غلیظ و نیز خنثی کردن آن در دستگاه گوارش علائم خونریزی دهنده بیمار حذف شد .پرونده پزشکی بیمار در موسسه طب سنتی و اسلامی ایرانیان ماد موجود که محققین و متخصصین می توانند از مسیر درمان استفاده بالینی و تخصصی انجام دهند . این مرکز آمادگی پذیرش و انجام خدمات خارج از وقت را جهت مبتلایان به بیماری کولیت ، کولیت اولسروز و کرون اعلام می نماید . بیماران عزیز می توانند با در دست داشتن معرفی نامه از همکاران پزشک جهت پذیرش خارج از نوبت اقدام نمایند .

 

738348815115219718327495715922517964

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *