داروگیاهی

در طب سنتی با کمک داروهای گیاهی مثل دمنوش‌های گیاهی، تنتورها، قرص‌های گیاهی، عصاره گیاهان، آب میوه‌ها و ضمادها به درمان دردها پرداخت.
گیاهان دارویی مثل زیره، رازیانه، هل یا دارچین گیاهانی هستند که برخی خواص درمانی آن‌ها که عمدتاً بی‌ضرر یا کم ضرر هستند، به اثبات رسیده‌است اما داروهای گیا هان دارویی دیر اثر هستند.
داروی ﮔﯿﺎﻫﯽ نعنای ﺧـﺸﮏ. زﻋﻔﺮان، ﮐﺮﻓﺲ و اﻧﯿﺴﻮن. ﺑﻮد. ﮐﻪ در ﮐﭙﺴﻮل ﻫﺎی ﺷﺒﯿﻪ ﻣﻔﻨﺎﻣﯿﮏ اﺳﯿﺪ و داروﻧﻤﺎ ﺑﺎ دوز. 500. ﻣﯿﻠﯽ. ﮔـﺮم ﺗﻬﯿـﻪ و درست می شوند.
گیاهان دارویی و فرصت‌های آن برای اقتصاد کشور ... پیش بینی استقبال گسترده از «واکسن گیاهی» علیه کرونا.
گیاه دارویی به یونانی به معنی حافظ الارواح است و آن گیاهی است برگش شبیه به برگ صعتر و از آن درازتر و باریکتر و گلش مایل ... پودر اسطوخودوسساخت شرکت نوش داروی توسن سلامت.
آویشن ، گل گاوزبان ، کاسنی ، پونه ، رزماری و نعناع و ... گیاهانی دارویی و پر از خاصیت هستند که اسم آنها را بسیار شنیده اید. برای قرن هاست که داروهای گیاهی مختلف در سرتاسر جهان، برای درمان افسردگی و اضطراب مورد استفاده قرار می گیرند. دانشمندان غربی، از درمان های گیاهی سنتی به سمت داروهای گیاهی رفته اند.
پیش زمینه و هدف: مطالعه حاضر جهت ارزیابی و بررسی بالینی یک داروی گیاهی ترکیبی در درمان هر پس لبی انجام شد.
بررسی اثر عصاره بذر گیاه دارویی خار‌مریم (Silybum marianum (L.) Gaertn.) بر سیروز کبدی در بیماران مبتلا به هپاتیت B مزمن. فصلنامه گياهان دارویی.

 

شرح یک درمان موفق

داروهای گیاهی‌ استاندارد ندارد

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به استفاده بی‌رویه ایرانیان از داروهای گیاهی برای بیماری‌های کبد، گفت: داروهای گیاهی موجود در بازار هیچ استانداردی نداشته و در طول ماه چند نفر به دلیل استفاده از این داروها جان خود را از دست می‌دهند.