داروگیاهی

در طب سنتی با کمک داروهای گیاهی مثل دمنوش‌های گیاهی، تنتورها، قرص‌های گیاهی، عصاره گیاهان، آب میوه‌ها و ضمادها به درمان دردها پرداخت.
گیاهان دارویی مثل زیره، رازیانه، هل یا دارچین گیاهانی هستند که برخی خواص درمانی آن‌ها که عمدتاً بی‌ضرر یا کم ضرر هستند، به اثبات رسیده‌است اما داروهای گیا هان دارویی دیر اثر هستند.
داروی ﮔﯿﺎﻫﯽ نعنای ﺧـﺸﮏ. زﻋﻔﺮان، ﮐﺮﻓﺲ و اﻧﯿﺴﻮن. ﺑﻮد. ﮐﻪ در ﮐﭙﺴﻮل ﻫﺎی ﺷﺒﯿﻪ ﻣﻔﻨﺎﻣﯿﮏ اﺳﯿﺪ و داروﻧﻤﺎ ﺑﺎ دوز. 500. ﻣﯿﻠﯽ. ﮔـﺮم ﺗﻬﯿـﻪ و درست می شوند.
گیاهان دارویی و فرصت‌های آن برای اقتصاد کشور ... پیش بینی استقبال گسترده از «واکسن گیاهی» علیه کرونا.
گیاه دارویی به یونانی به معنی حافظ الارواح است و آن گیاهی است برگش شبیه به برگ صعتر و از آن درازتر و باریکتر و گلش مایل ... پودر اسطوخودوسساخت شرکت نوش داروی توسن سلامت.
آویشن ، گل گاوزبان ، کاسنی ، پونه ، رزماری و نعناع و ... گیاهانی دارویی و پر از خاصیت هستند که اسم آنها را بسیار شنیده اید. برای قرن هاست که داروهای گیاهی مختلف در سرتاسر جهان، برای درمان افسردگی و اضطراب مورد استفاده قرار می گیرند. دانشمندان غربی، از درمان های گیاهی سنتی به سمت داروهای گیاهی رفته اند.
پیش زمینه و هدف: مطالعه حاضر جهت ارزیابی و بررسی بالینی یک داروی گیاهی ترکیبی در درمان هر پس لبی انجام شد.
بررسی اثر عصاره بذر گیاه دارویی خار‌مریم (Silybum marianum (L.) Gaertn.) بر سیروز کبدی در بیماران مبتلا به هپاتیت B مزمن. فصلنامه گياهان دارویی.

 

تفاوت سبزی های کوهی با سایر سبزیها

تفاوت سبزی های کوهی با سایر سبزیها

این گیاهان به خاطر عطر و رایحه دل‌انگیزشان به قدری شامه نوازند که اکثر افرادی که برای تفریح و لذت از طبیعت به دشت و صحرا می‌روند ،ترغیب به جمع‌آوری آن‌ها می‌شوند. این گیاهان به دور از کودهای شیمیایی و به وسیله باران آبیاری شده اند. زیر نور خورشید رشد می‌کنند