اخبار مادطب

متمدن بودن یک شعار نیست سال نو مبارک

متمدن بودن یک شعار نیست

متمدن بودن یک شعار نیست

سال نو مبارک

متمدن بودن یک شعار نیست یا سلسله قوانین محاسبه شده و عبور از مسیر گران‌قیمت تجربه هست، ایرانیان با داشتن کلان ثروت تمدن بوده که تا به حال از حملات گسترده جان به‌در برده و خواهند برد، محاسبه شروع یک سال با محاسبه شش معیار کلان خلقت از فصل و ماه و هفته و روز و ساعت و دقیقه و ثانیه کاریست که تکرار نشده و اگر کسی چنین ثروتی را دارد رونمایی کند، بهانه شروع سال نو و تفکر چگونه حال نمودن مسائل و مشکلات یقینا به پاس آسیب‌های جانی و مالی از جانب مردم به ثمر خواهد نشست و مردم ایران زندگی در شرایط بسیار مطلوب‌تری را تجربه خواهند داشت.
و اما از دیگر خصوصیات نوروز این است نه کسی پشت‌بام یا بلندی می‌رود برای رویت هلال ماه چون آغاز سال به هفته روز ساعت و دقیقه و حتی ثانیه کاملا مشخص است لذا هیچکس دغدغه و نگرانی ندارد.
در این عید هیچ حلالی حرام نمی‌شود و هیچ حرامی هم حلال هیچ حیوانی هم سربریده نمی‌شود.
این عید هیچ تشریفات خاصی هم ندارد که حلالی حرام شود و یا حرامی حلال‌.
دراین عید صله رحم به نحو احسن انجام شده هیچ‌کس این عمل را برای ثواب بهشت یا ترس از جهنم و عذاب انجام نمی‌دهد.
تمام انسان‌ها سعی می‌کنند پلیدی‌ها را از خود دور کنند نه به‌خاطر ثواب بلکه به عنوان نیاز رعایت می‌کنند. به طوری که هیچ فقیه و دانشمندی بر آن‌ها تکلیف نمی‌کند.
مهم‌تر از همه هیچ غنی بر فقیری برتری ندارد هرکس براساس حسن خلق و روابط انسانی با هم‌دیگر ارتباط برقرار می‌کنند.
این عید ارتباط مستقیم با طبیعت دارد با ایمان و عقیده هیچ‌کس در ارتباط نیست هیچ موردی برهیچکس تحمیل نمی‌شود. می‌توانید خانه بنشینید یا مسافرت بروید یا به دامن طبیعت پناه ببرید (به نام ایران،به نام مهربانی، به نام انسانیت)
عید نوروز پیشاپیش بر ملت انسان‌دوست و اصیل ایران مبارک‌باد. 🌹💚🌹💚🌹💚🌹💚🌹💚🌹💚

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *