مؤسسه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانیان ماد یک مرکز خصوصی فعال در زمینه طب سنتی ایرانی اسلامی می باشد که شامل بخش های کلینیک،پژوهش و آموزش بوده و در حال گسترش می باشد. هدف اصلی این مؤسسه فراهم آوردن چیدمان های علمی مورد نیاز برای سلامت جامعه ایرانی و!:.۷۸شری می باشد.
بدون شک با فراهم شدن این امکان طب سنتی ایران یک مکتب مستقل پیشگیری و درمان در سازمان بهداشت جهانی(WHO) خواهد شد.به نظر دکتر فهیمی بنیان گذار و مؤسس این مجموعه،راه رسیدن به این هدف از سه طریق امکان پذیر خواهد بود:
۱- احیاءطب ایرانی
۲- اصلاح نسخ و شیوه پیشگیری و درمان در طب ایرانی
۳-  مدرنیزه کردن یافته ای طب ایرانی
لذا در این راه دست یاری تمامی ایرانیان و افراد بشردوست را به گرمی می فشاریم و یقیناً این خواسته با همکاری و همفکری هر انسان بشردوستی زودتر محقق خواهد شد.
 
بخش های مختلف کلنیک
– ویزیت پزشکان براساس شرح حال طب ایرانی و تجویز داروهای گیاهی
– بخش اعمال یداوی که خود شامل چند زیر گروه می باشد.
بخش ماساژ:
۱ – ماساژ درمانی که در این بخش اصلی ترین اقدامات جهت کنترل اسپاسم های شدید انجام می پذیرد.کنترل سیاتالژی – دیسکو پاتی و هرگونه اختلال در عملکرد مفاصل در این بخش اتفاق می افتد.
۲- ماساژ مانوئل تراپی که توسط پزشک و یا فیزیو تراپ آموزش دیده مراحل آزاد سازی اسپاسم ها و نیز ارائه تمرینات لازم جهت تقویت عضلات ضعیف شده انجام می پذیرد.
 
۳ – ماساژ آرامش یا ریلکسی که با استفاده از کادر مجرب و آموزش دیده و با استفاده از تکنیک های مختلف و روغن های مختلف افزایش شدید گردش خون بافتی اتفاق افتاده و به واسطه این اعمال نوروترانسمیترها یا واسطه های سلول ترشح شده و سبب یک انبساط عروقی و در نتیجه یک انبساط خلقی و روانی می گردد.
 
استفاده از این ماساژ به افرادیکه دچار خستگی مزمن،کوفتگی صبحگاهی،کاهش توان جسمی،افسردگی،اختلالات پریود،چاقی و… توصیه می گردد.
بخش حجامت:
در این بخش افرادی که نیازمند بهره گیری از حجامت می باشند توسط کادر مجرب و با استفاده از وسائل بهداشتی و یکبار مصرف تحت حجامت قرار می گیرند.
حجامت زیر نظر پزشک به افراد زیر توصیه می گردد.
افراد دچار خستگی مزمن،سنگینی خواب،افراد دچار عصبانیت های آنی،افراد دچار کهیر و خارش پوست، افراد دچار سرماخوردگی مکرر و … در بچه های بالای ۴سال برای افزایش رشد قد،در خانم های دچار تأخیر در پریود و نیز افراد دچار دردهای قاعدگی و…افراد دچار تیرگی پوست و…
درباره ما
بخش بادکش درمانی:
در این شیوه با اسفاده از ظروف شیشه ای یک حمام گرم در موضع بدن ایجاد می شود که باعث افزایش جدی گردش خون در موضع شده و در نتیجه تنظیم اعمال بافتی و سلولی اتفاق خواهد افتاد .از بادکش برای موارد زیر استفاده می شود:
۱- کنترل اسپاسم و گرفتگی عضلات ۲- کنترل کیست های تخمدانی ۳- کنترل خونریزی های پریود ۴- افزایش رشد قد در جوانان و…
 بخش زالو درمانی:
در این بخش با تجویز پزشک از زالو در نواحی مورد نیاز بدن برای کنترل علائم و درمان استفاده می شود. زالو درحدود ۱۱۰ آنزیم در بزاق خود دارد که بعد از تزریق این آنزیم ها به بدن واکنش های مختلف عروقی – عصبی و غدد درونی اتفاق افتاده و وضعیت گردش خون در منطقه تحت درمان کاملاً متأثر خواهد شد. به علاوه زالو با برداشتن خون دارای سودای زیاد و رسوبات عروقی و بافتی منطقه از مسمومیت سلول جلوگیری کرده ودرصورت وجود تیرگی پوست و مسمومیت سلول علائم را کاملاً بهبود می بخشد.از زالو در موارد زیر استفاده می شود:
۱- کنترل جوش و غرور جوانی ۲- برداشتن تیرگی های پوست ۳- کنترل اختلالات تیروئید ۴-کنترل التهابات چشم ۵- کنترل هموروئیدهای شدید ۶- کنترل زخم های بستر و دیابت ۷ – کنترل درد و التهابات مفاصل و …
 
 بخش آموزش:
در حال حاضر افراد علاقمند به صورت خصوصی مورد آموزش قرار می گیرند و ان شاء الله به زودی با همکاری نهادهای علمی کشور آموزش گسترده گروه های علمی به وقوع خواهد پیوست.در بخش آموزش دو گروه مورد توجه مدیریت مؤسسه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانیان ماد قرار دارد:
۱- عموم مردم جهت افزایش سواد سلامت و آشنایی با رفتارهای سالم و غذاعای سالم
۲-  پزشکان و گروه های پزشکی جهت به کارگیری اطلاعات در بخش درمان

1 نظر در “درباره ما

  1. افشين زماني گفت:

    لطفا ارتباط بیمار با مرکز را الکترونیکی کنید

دیدگاهتان را بنویسید