بیشتر بدانیم

۵ مشکل چشمی که هرگز نباید نادیده بگیرید؟

مشکلات چشمی

۵ مشکل چشمی که هرگز نباید نادیده بگیرید؟

۵ مشکل چشمی که هرگز نباید نادیده بگیرید؟ اگر مشکلات زیر را مشاهده کردید سریعا به چشم پزشک مراجعه کنید .

مگس پران : مگس پران نقاط سیاه کوچک یا خطوطی تار عنکبوتی است که ناگهان در میدان دید مشاهده میشود . اگر گاها مگس پران را تجربه میکنید طبیعی است ، ولی افزایش ناگهانی در مگس پران به همراه دیدن جرقه هایی از نور از علائم پارگی شبکیه چشم است و میتواند به جداشدگی شبکیه منجر شود .
البته افزایش حرارت بدن که ناشی از استرس ، بیخوابی و شرایط نامطلوب روحی می باشد میتواند باعث خشکی در کبد و اختلالاتی مثل چشم شده و این پدیده را تشدید نماید .

درد چشم : درد ناگهانی و غیرقابل توضیح چشم همیشه نگران کننده است . درد چشم از علائم گلوکوما یا آب سیاه و یا نشانه التهاب چشم است . سعی کنید درد چشم را خودتان درمان نکنید و شستشوی چشم یا هر اقدام دیگری فقط مشکل را بدتر خواهد کرد.

تاری دید : گاهی تغییرات دید بسیار کمتر قابل تشخیص است . بیمار اغلب متوجه میشود بدون دلیل خاصی ، دیدش به خوبی قبل نیست . اگر متوجه تاری یا تیرگی دید شدید ، مثل اینکه همه چیز را از پشت تکه ای ابر یا قطعه ای یخ می بینید به پزشک مراجعه کنید . این نوع تاری دید اغلب بدلیل کاتاراکت یا آب مروارید ایجاد میشود .

درمان به موقع اختلالات چشمی میتواند از نابینایی در زمان کهولت پیشگیری نماید .

قرمزی چشم : قرمزی چشم اغلب بر اثر آلرژی ها یا کم خوابی شبانه ایجاد میشود و بیخطر است . اگر از لنز تماسی استفاده میکنید و دچار قرمزی یا آبریزش چشم شده اید ، احتمالا عفونت جدی چشم عامل آن است . گاهی خشکی مزمن چشم یا یک اختلال خود ایمنی میتواند قرمزی چشم را در پی داشته باشد .
استفاده از غذای دارای ادویه و چرب و حجیم میتواند باعث حرکت بخارات معده به سر و کاسه چشم شده و قرمزی چشم را ایجاد و یا تشدید نماید .

دوبینی : هرگز دوبینی را نادیده نگیرید . دوبینی در یک چشم ناشی از مشکل قرنیه و دوبینی در دو چشم ناشی از مشکلات عصب شناختی است . در صورتی که دوبینی با لکنت زبان یا درد همراه باشد باید فورا به پزشک مراجعه کنید .

در طب سنتی مهم است که کدام چشم درگیر شده است . چشم راست ارتباط بسیار نزدیک با شرایط کبد و چشم چپ ارتباط بسیار نزدیکی با شرایط سلامت و کارکرد روده ها دارد.

دکترمهدی فهیمی

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط