بهداشت بانوان

5 راهکار برای پریود بدون درد

5 راهکار برای پریود بدون درد

5 راهکار برای پریود بدون درد

بیایید برویم به خیلی سال قبل. وقتی که انسان اولیه فهمید دارد سرما می خورد. به نظرتان چه کار کرد؟ دنبال چاره گشت. ضمناً از طعم گوشت و علف نپخته هم خسته شده بود. بنابراین روش های مختلف را امتحان کرد تا بالاخره با دیدن اولین شعله آتش از خوشحالی به هوا پرید.

نیاز به گرما و غذای گرم آدم را به آتش رساند. با این حساب باید بگوییم نیاز به خلاصی از درد پریود هم یک تاریخ چند میلیون ساله دارد، نه؟

هر روز در سراسر جهان هزاران نفر اولین روز دوره دردناک قاعدگی را تجربه می کنند؛ دوره ای که در کنار سردردها، بدن دردها، گرفتگی عضلات و کج خلقی های احتمالی نشانه سلامتی بدن یک خانم است.

نظم و ترتیب زمانی پریود یکی از مهم ترین نشانه های سلامت بدن است. چه بهتر که این دوره را در تقویم علامت بزنید یا از نرم افزارهای مخصوص برای ثبت تاریخ قاعدگی استفاده کنید.

اما هیچکدام ازا این ها دردتان را کم نمی کند، مگر اینکه…

کافی ست کمی از خودتان مراقبت کنید و صداهای بدن تان را سرسری نگیرید. درد هم یکی از صداهای بدن است. با رعایت چند نکته هر ماه می توانید یک نفس راحت بکشید:

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد:

  1. قبل از شروع پریود دست به کار شوید. با شال یا گن کمرتان را ببندید. گرم کردن موضعی به کاهش درد شما کمک می کند.
  2. این چند نقطه را به خاطر بسپارید: گودی کمر، مثانه، کشاله ران، ماساژ ساده این نواحی با روغن طبع گرم (مانند روغن PMS) را از یاد نبرید.
  3. سردی جات را حذف کنید: ترشی و سرکه و سس و فست فود جذابند ولی به دردش نیم ارزند.
  4. ارگاسم را جدی بگیرید: تجربه لذت جنسی قبل از شروع دوره به انبساط عضلات شما و در نتیجه کاهش زمینه درد کمک می کند.
  5. محصولات طبیعی مثل تنظیم کننده ماهانه، پودر و روغن pms، مدر حیض، مفتاح 1 و 2 ، پودر PGH و عرق پاک کننده تخمدان و رحم کمک می کنند تا دوره قاعدگی کم دردی را تجربه کنید.

برای مشاوره به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید:

grandtesam@

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *