اخبار

۵ راهکار برای خواب خوش

5 راهکار برای خواب خوش

۵ راهکار برای خواب خوش

۵ راهکار برای خواب خوش، قرن هاست که خورشید در زمان مقرر طلوع و غروب می کند. گردش فصل ها، واکنش گیاهان و درخت ها به تغییر فصل، رفتار طبیعی موجودات به شب و روز همگی از یک نظم دقیق خبر می دهند.

انسان هم بخشی از طبیعت ست. زمانی که موبایل و ماهواره و تلویزیون نبود، مردم با طلوع خورشید کار و فعالیت روزانه را شروع می کردند و با غروب خورشید استراحت می کردند.

بدن و روح انسان طوری طراحی شده تا با گردش خورشید و ماه تناسب داشته باشد. نور موبایل، نور چراغ و… با اانسان همان کاری را می کند که نور مصنوعی در شب با درختان می کند: نظم بیولوژیک شان را به هم می ریزد.

کم خوابی، بدخوابی و خواب ناآرام یکی از شایع ترین مشکلات دوران مدرن است که افسردگی و ناآرامی و سردتر شدن مزاج و… را به دنبال دارد. اما آیا با یک مشکل بی درمان رو به رو هستیم؟ نه.

قبل از هر چیز بهتر است در زمان درست بخوابیم. سعی کنید نهایتاً ساعت ۱۲ شب بخوابید و از غروب آفتاب به بعد، زل زدن به هر نور مصنوعی(موبایل،کامپیوتر،تلویزیون) را متوقف کنید. هماهنگ شدن با زمان غروب آفتاب کمک می کند تا خواب عمیق را تجربه کنید.

برویم سراغ درمانگردهای طبیعی؟

۱. بهارنارنج بی عارضه ترین دیازپام طبیعی ست. مصرف عرق یا دمنوش بهارنارنج بیش از خواب به شما کمک می کند. ترکیب عرق بهارنارنج  و فرنجمشک تاثیر محسوسی در بهبود خواب شما دارد.

۲. در طول روز از مصرف جوانه گندم غافل نشوید که برای حافظه و خواب مفید است. جوانه گندم خون رسانی به مغز را بهبود می دهد. هر روز یک قاشق با صبحانه میل کنید یا در طول روز به همراه سالاد از این نعمت طبیعی استفاده کنید.

۳. اگر دچار کم خوابی شدید، با گلاب صورتتان را بشورید. می توانید گلاب و آب را به نسبت ۱ به ۱۰ ترکیب کنید و بنوشید.

۴. این داروها به آرامش خواب شما کمک می کنند: مریم گلی، بادرنجبویه، دمنوش ضداسترس، دمنوش خواب خوش، بابونه، اسطوخدوس، گلاب

۵. ترکیب بهارنارنج و فرنجمشک و عرق نشاط

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

مطالب مرتبط