اخبار مادطب, بیشتر بدانیم

14 نوامبر روز جهانی دیابت

14 نوامبر روز جهانی دیابت

14 نوامبر روز جهانی دیابت

14 نوامبر روز جهانی دیابت اکنون که سبک زندگی مردم در جهان از زندگی سنتی به سمت زندگی صنعتی تغییر و شتاب گرفته، دامنه تنش های جسمی و روحی رو به فزونی است که اختلال در عملکرد کبد و پانکراس را که یکی از پیچیده ترین مکانیسم های تنظیم قدرت حیات و سوخت و ساز سلولی است، آشفته کرده و این آشفتگی در زمان کودکی دیابت نوع یک را ایجاد میکند که به واسطه آن ترشح انسولین از پانکراس آسیب میبیند.

در بزرگسالان سردی سلولی باعث کاهش مصرف قند شده و در نتیجه در حالیکه سلولها گرسنه هستند ، میزان قند در بدن بالا خواهد رفت.

استفاده از داروهای گیاهی به عنوان بزرگترین یافته بشر برای قرن آینده مطرح شده و با یافته های طب ایرانی میتوانیم شرایط مبتلایان به دیابت را تغییر و موفقیت های خوبی در زمینه پیشگیری از ابتلا ، کنترل و درمان دیابت، حتی جلوگیری از قطع عضو در دیابت پرخطر داشته باشیم.

از شایع ترین علائم شروع دیابت: پرنوشی ، پرخوری ، پرادراری است.

مصرف توت خشک ، هویج ، روغن زیتون ، مویز، دارچین، جوانه ها، گردو دو عدد روزانه، عسل آویشن، یک قاشق سرکه سیب روزانه، بادام زمینی و کره بادام زمینی برای مبتلایان مفید بوده و خندیدن ، مصرف صبحانه، عدم حذف وعده های غذایی و افزایش آن به وعده های بیشتر با حجم کمتر، مصرف غذاهای خانگی، پیاده روی روزانه و انجام ورزشهای مناسب، خواب زودهنگام و زود بیدارشدن از خواب از توصیه های اصلی به مبتلایان است.

مصرف برنج ، نوشیدن آب خیلی سرد، کدو حلوایی ، ماست( همراه با شنبلیله مصرف شود)، نوشیدنی و خوراکی های حاوی شکر، را محدود و از نگرش های بدبینانه و کم تحرکی دوری کنید.

غلات سبوس دار مثل بلغور گندم، آرد گندم کامل، انواع جو، ذرت، برنج قهوه ای، همه چاودارها، گندم سیاه، حذف نان سفید، سبزیجات غیر نشاسته ای مثل اسفناج، قارچ ، فلفل و مصرف چربی های سالم مثل روغن زیتون، مصرف آجیل ساده حدود 30 گرم به همراه میوه تازه برای یک میان وعده کمک کننده است.

در مطب اینجانب و همچنین انجمن مهار دیابت پارس که اینجانب ریاست هیئت مدیره آن را عهده دارم خدمات شایسته ای به مبتلایان به بیماری هزارچهره دیابت ارائه میگردد و توانسته ایم با مشاوره، اصلاح تغذیه، بهره گیری از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ، استفاده از بایوتراپی( زالودرمانی) کمک شایانی به مبتلایان دیابت داشته باشیم.

👌یقینا دانستن دانش همزیستی با دیابت، دیابت را به شدت کم خطر
و فقدان دانش همزیستی با دیابت، آن را به عنوان عامل خطر برای همه گروههای سنی مطرح خواهد کرد.

به امید روزی که در روز جهانی دیابت، نبودن این بیماری را جشن بگیریم.،،،🌺

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *