بیشتر بدانیم

۱۰ رفتار اشتباه وجود دارد که باعث وارد آمدن آسیب به مغز می شود!

مغزانسان

۱- نخوردن صبحانه: کسانی که صبحانه نمی‌خورند قند خونشان به سطح پائین تری افت می‌کند. این امر باعث تامین نامناسب مواد غذائی برای مغز و در نتیجه افت فعالیت مغزی می‌شود. البته این جدا از ماندن مواد دفعی در روده ها و جذب مجدد است که آسیب بسیاری را به مغز میرساند .
۲- پرخوری: این امر باعث تصلب شرائین (سختی دیواره رگهای) مغز شده و منجر به کاهش قدرت ذهنی می‌شود.
۳- استفاده از دخانیات و سیگار کشیدن: این امر باعث کوچک شدن چند برابری مغز و منجر به آلزایمر می‌شود.
۴- استفاده زیاد قند و شکر: استفاده زیاد قند و شکر جذب پروتئین و مواد غذائی را متوقف می‌کند و منجر به سوء تغذیه و احتمالا اختلال در رشد مغزی خواهد شد
۵-آلودگی هوا: مغز بزرگترین مصرف کننده اکسیژن در بدن ماست. دمیدن هوای آلوده باعث کاهش اکسیژن تامینی مغز شده و منجر به کاهش کارآیی مغز می‌شود.

۶. کمبود خواب: بهترین غذا برای مغز خواب است . خواب بموقع به مغزمان اجازه استراحت می‌دهد. دوره طولانی کاهش خواب منجر به شتاب گیری مرگ سلولهای مغزی خواهد شد.
۷- پوشاندن سر به هنگام خواب: خوابیدن با سر پوشیده باعث افزایش تجمع دی اکسید کربن و کاهش تجمع اکسیژن شده و منجر به تأثیرات مخرب مغزی خواهد شد.
۸-کار کشیدن از مغزتان در هنگام بیماری: کار سخت یا مطالعه در زمان بیماری ممکن است منجر به کاهش کارآئی مغز و در نتیجه صدمه مغزی شود. نتیجه این موضوع ایجاد خستگی مزمن می باشد .
۹-کاهش افکار مثبت: فکر کردن بهترین راه برای تمرین دادن به مغزمان است. افزایش افکار منفی مغزی ممکن است باعث کوچک شدن مغز شود. چرا که گردش خون مغز با مدل فکری ، صحنه های دیده شده در طول روز و شب ، صداهای شنیده شده در طول روز و شب ، محیط هایی که در آن واقع میشویم در طول روز و شب بسیار کم و زیاد شده و میتواند باعث تغذیه خوب مغز و یا فقر تغذیه خونی در مغز شود . ادامه مسیر منتج به آلزایمر میشود.
۱۰-کم حرفی: مکالمات انتزاعی منجر به رشد کارآئی مغز خواهد شد.

۱۰-کم حرفی: مکالمات انتزاعی منجر به رشد کارآئی مغز خواهد شد.