یادداشت روز

یادداشت روز …

توصیه روز پزشک...

با سلام

در عصری که ما اکنون در آن زندگی میکنیم برنامه ریزی برای موفقیت یا عدم موفقیت یک پدیده ، نقش اصلی در حیات و ممات آن پدیده را دارد.

در برنامه ریزی نیز انگیزه مجریان آن پدیده بسیار موثر در پیروزی یا شکست خواهد بود. خبر اشتباه استراتژیک در بحث گسترش طب ایرانی بسیار نگران کننده بوده و بعنوان یک مصیبت و آسیب جمعی باید به آن نگاه کرد.

اینجانب طی سالهای گذشته و از ابتدای تشکیل دانشکده طب سنتی بصورت ph.d پیوسته ، بشدت مخالف بوده و هنوز هم بر اعتقاد خود پابرجا هستم آقایان وزراء بهداشت دو دوره گذشته و حال آقایان روسای جمهور دوران بعد از انقلاب و بخصوص دو دوره گذشته و حال آقایان شورای عالی انقلاب فرهنگی مدیران انتسابی مراکز طب سنتی شامل دانشکده های طب سنتی، دانشکدهای داروسازی سنتی اکنون در حال نظاره بر پیکر بیجان طب سنتی در مراکز دولتی خود هستید. اما همانطور که طی صد سال گذشته عاملین به طب سنتی این علم مقدس را حفظ نموده و به دستان شما سپردند.  اکنون نیز این افراد هم عاملین به طب سنتی ایرانی هستند و هم حافظین این علم بسیار پر ارزش ملی و انسان ساز و انسان دوست. باید اذعان کرد برنامه نویسان و برنامه ریزان و عاملین فعلی طب سنتی که انتسابی هستند ، نه تنها نتوانستند از این داشته ملی حمایت و حفاظت نمایند. بلکه دانسته یا ندانسته شرایط انقراض این رشته علمی را نیز فراهم نموده اند. در حال حاضر رشته طب سنتی ایرانی نه به دست افراد مسئول این رشته و با دریافت بودجه دولتی حفاظت میشود، بلکه پزشکان و فعالین این رشته در خارج از محیط های دولتی و بدون تحمیل هیچ هزینه ای به بدنه دولت حافظین و عاملین به این علم پر ارزش بوده و هستند.

جناب آقای ریئس جمهور، مدیران بلند مرتبه دفتر مقام معظم رهبری، وکلای بزرگوار مجلس، مدیران محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی، اینجانب دکتر مهدی فهیمی با بیست وپنچ سال سابقه فعالیت در زمینه طب سنتی ایرانی بر اساس وظیفه انسانی ، ایرانی و مسلمانی و طبق استناد به فرمایشات رهبری در بدست گرفتن کار توسط افراد علاقمند و توانا طبق خواسته ریاست محترم جمهور مبنی بر اعلام نظر تخصصی و ارائه مشورت به دولت محترم وجود انگیزه در بین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای خدمت به جامعه ونیز برنامه ریزی ناهماهنگ مدیران مربوط به طب سنتی ایرانی که وضعیت این رشته را در ابعاد ارائه خدمات ونیز توسعه علمی به کما برده است اعلام مینمایم تنها راه موفقیت و حذف خطر انقراض این رشته پر ارزش در ایران انتخاب یک نفر با واگذاری اختیارات لازم بعنوان ریاست این بخش و زیر نظر بالاترین مقام اجرایی کشور میباشد.

همان اقدامی که دولت هند توانست انجام دهد و امروز خدمات طب هندی حتی به امریکایئهای مدعی هم فروخته شود.

مسئولین محترم کشور مردم عزیز ایران این نوشتار را در شرایطی به تحریر در میاورم که بخاطر علاقمندی به طب ایرانی بارها به دادگاه احضار شده ام و چه بی احترامی ها را در دستگاههای دولتی و با عشق به خدمت تحمل نموده ام و اکنون نظاره گر انقراض عملی این رشته در کشور عزیزم ایران هستم.

این در حالیست که فرش قرمز بسیاری از کشورها برایم پهن بوده و هست امیدوارم انقراض نسل دوستداران و عاملین این علم را شاهد نباشیم و در آخر اینکه چگونه برنامه ریزیهای دشمنان این ملت به بار مینشیند و دوستداران ملت بایستی ره خداحافظی را پیش گرفته و یا افقی را برای بیش از بیست سال تلاش و تحمل سختیها نظاره گر نباشند.

اقایان مسئول :
فقط یک ساختمان
یک اجازه کار
یک گروه همفکر
یک مدیر توانمند

نسخه این بیمار در کمای طب سنتی ایرانیست اگر اراده بخدمت دارید ما عاشقان این میدان اماده هستیم چنانچه کمر همت به نابودی این رشته بسته اید همانی باشید که قبلا بودید راهتان درست وبرنامه ریزیتان درست بوده و هست این گوی و این میدان ….

دوستدار سلامت مردمان
دکتر مهدی فهیمی
۱۳ مهرماه ۱۳۹۶

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *