یادداشت روز…

سلام و درود
در شرایط فعلی که اقتصاد کشور به سمت بیماری رکود گام برداشته است ، بعضی از تجار جان مردم را به حراج گذاشته اند و با وارد کردن و یا تولید محصولات خطرناک ، جان یک ملت را به خطر انداخته اند .

بدانید و آگاه باشید …

ماهی تیلاپیا یا ماهی لجن خوار از فاسدترین غذاها می باشد . روغن کلزا یا گیاه گنداب از روغنهای نامناسب می باشد . در بین سبزیها ، سبزی شاهی ( یا تره تیزک ) اصلا مناسب مصرف خوراکی نیست . بهترین ظروف برای آشپزی ” از گروه فلزات ، ظروف مسی ” و ” از گروه کانی ها ، ظروف سنگ سیاه ” و ” از گروه طبیعی ، ظروف گِلی ” می باشد . مصرف ریحان سیاه یا بنفش به نسبتی که در سبزی خوردن مورد استفاده قرار میگیرد اصلا برای بدن ضرری ندارد و با اطمینان مصرف بفرمایید .

هر چند مصرف مرغ پرورشی مشکل ساز است ، اما میتوان آنرا با پودر رزماری ، آلوبخارا ، پودر سیر طبخ نمود و تا حدی عوارض مضر آن را کاهش داد.

در استفاده از ذرت ها ، آنهایی که سفید و نرم هستند که به ذرت یا بلال شیری مطرح هستند کمتر دستکاری شده اند . ولی ذرت هایی که سفت و بزرگ هستند. بیشترین احتمال تراریخته بودن برایشان مطرح است .

در خصوص استفاده از لیزر باید اشاره کرد که موها در بدن نقش دودکش و تخلیه حرارت و بخارات را بر عهده دارند . در نقاطی که حرارت بیشتر تجمع می یابد ، رشد موها نیز بیشتر اتفاق می افتد . مثل زیر بغل و یا کشاله ران . و چون تمام بخارات بدن به سمت سر حرکت میکنند ، موهای سر نقش تخلیه بخارات و حرارت را به عهده دارند .
در افرادیکه بسیار پرحرارت میشوند ، حتی بافت طبیعی مو آسیب دیده و فرد دچار ریزش مو خواهد شد . با این نگاه لیزر کردن موهای بدن و حذف آنها باعث احتباس حرارت در بافت شده و یقینا آسیب های خاص خود را میرساند

اما کوتاه کردن موها ، یکی از مسیرهای دفع سودای طبیعی می باشد . جنس مو و ناخن از سودا است . پس بنابراین گرفتن ناخن و کوتاه کردن مو از شیوه های بسیار مورد تأیید برای حفظ سلامت می باشد . اما شیوه کوتاه کردن مو از مواردی است که میتواند آستانه سلامت پوست را آسیب رسانده و یا ارتقاء دهد .
یادتان باشد در اپیلاسیون کردن بدن ، بدلیل اینکه با شدت مو از پوست کنده میشود ، پوست تحریک شده و از محل کنده شدن مو اجازه میدهیم که باکتریها به طبقات زیرین پوست وارد شده و به بدن وارد شوند و طبقات پایین پوست را آلوده کنند . تمام رفتارهایی که در طول روز انجام میدهیم به طور حتم وضعیت سلامتی ما را مشخص خواهد کرد . با تأمل بیشتری چیزهایی که سلامت وجود نازنین تان را متأثر میکند ، رصد کنید . این تنها راه خوشبختی هر مردمی است . موردی که ایرانیان عصر حاضر آن را فراموش کرده اند .

دوستدار سلامت مردمان
دکتر مهدی فهیمی

نویسنده مطلب: دکتر مهدی فهیمی