بیشتر بدانیم, خوراکی ها

چرا بهتر است نوشیدن آب گرم را جایگزین آب سرد یا خنک کنیم ؟؟؟

چرا بهتر است نوشیدن آب گرم را جایگزین آب سرد یا خنک کنیم ؟؟؟

چرا بهتر است نوشیدن آب گرم را جایگزین آب سرد یا خنک کنیم ؟؟؟

چرا بهتر است نوشیدن آب گرم را جایگزین آب سرد یا خنک کنیم ؟؟؟ نوشیدن آب سرد بخصوص در هوای گرم برای بسیاری از ما اجتناب ناپذیر است . با این حال ثابت شده است که استفاده از آب گرم با دمای ۲۶ تا ۴۱ درجه سانتیگراد فواید بیشتری برای بدن دارد . با اینکه به طور طبیعی تمایل به نوشیدن آبی با این دما نداریم ، اما نباید از فواید زیاد آنها چشم پوشی کنیم .

نوشیدن آب گرم بخصوص هنگام صبح کمک میکند سموم بدن را که میتوانند به بیماریهای متعددی منجر شوند پاکسازی کنید. برای تأثیر بیشتر چند قطره آبلیمو نیز اضافه کنید. مصرف آب گرم میتواند از بروز دردها جلوگیری کند.

ثابت شده است آب گرم به بهبود سردرد کمک میکند.

دردهای قاعدگی را تسکین میدهد . گرمای ناشی از آب گرم ، ماهیچه های شکمی را نرم و حرکت آنها را تسهیل میکند و باعث تسکین دردهای قاعدگی میشود . نوشیدن آب گرم همچنین به برطرف شدن گرفتگی ماهیچه ای کمک میکند .

گردش خون خوب از ضرورت های لازم برای داشتن سیستم عصبی قوی و سالم است. آب گرم با تقویت جریان خون به عملکرد بهتر سیستم اعصاب مرکزی و کاهش استرس کمک میکند. با مصرف آب گرم بجای آب سرد گوارش خود را تقویت کنید.

نفخ و یبوست از مشکلات گوارشی شایع هستند . نوشیدن آب گرم به شکسته شدن مواد غذایی کمک میکند. با تحریک حرکات منظم ، سالم و بدون درد در روده ، برطرف شدن مشکلات گوارشی نفخ و یبوست را به دنبال دارد .

تحریک روده همچنین باعث بازگشت بدن به عملکرد طبیعی خود میشود . آب گرم دمای بدن ودر نتیجه سرعت متابولیسم را افزایش میدهد. افزایش متابولیسم باعث میشود بدن کالری بیشتری بسوزاند. نوشیدن آب گرم به سوختن وکاهش بافتهای چربی کمک میکند.

با نوشیدن آب گرم به جنگ پیری زودرس بروید …

وجود سموم در بدن از عواملی است که میتواند به پیری زودرس منجر شود . آب گرم با کمک به پاکسازی بدن از این سموم از پیری زودرس جلوگیری میکند. آب گرم همچنین باعث بازسازی سلولهای پوستی و افزایش حالت کشسانی آنها میشود.

که از عوامل جوانسازی پوست است. نوشیدن آب گرم تجمع مخاط در بینی ، گلو و دستگاه گوارش را کاهش میدهد. به همین دلیل ، آب آشامیدنی با دماهای بالاتر از احتمال آلودگی به ویروس نیز می کاهد.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

 

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط