بیشتر بدانیم, خوراکی ها

چرا بهتر است در طول روز آب جوش مصرف کنیم ؟

چرا بهتر است در طول روز آب جوش مصرف کنیم ؟

چرا بهتر است در طول روز آب جوش مصرف کنیم ؟

چرا بهتر است در طول روز آب جوش مصرف کنیم ؟ یکی از آسان ترین و راحتترین راه دفع سموم از بدن ، مصرف آب نسبتا جوش در طول روز در چندین نوبت است . زمانیکه آب جوش را مصرف نمایید و در بدن گرمای مطبوع همراه با کمی عرق را احساس کنید ، بدن بیشترین استفاده را از این نوشیدن برده است . یادمان باشد هیچگاه مصرف چای را در طول روز نداشته باشیم و آب جوش را جایگزین کنیم . تا به حال دقت کرده اید وقتی سبد میوه ای با طعم های مختلف به شما تعارف میشود ، چرا از بین تمام آن میوه ها میل شما برای انتخاب یک یا دو میوه هست که اغلب در طعم و مزه شبیه هم هستند…

امروز میوه ای را میل میکنید که مثلا دو ماه قبل تمایل به خوردن آن نداشته اید . به یکباره خوردن میوه و غذاهای شیرین را دوست دارید و زمانی فقط غذاهای ترش یا … را انتخاب میکنید . این موضوع ، یعنی تمایل شما به مزه ها ، به نوعی با کبد و صفرای شما مرتبط هست . وقتی صفرا شروع به غلیظ شدن میکند میل به مواد غذایی شور به شدت بالا میرود . زمانیکه صفرا غلیظ شد میل به شیرینی بوجود می آید .

میل به ترشی زمانی اتفاق می افتد که کبد صفرای اضافه ندارد . حال زمانی که صفرا تبدیل به سودا میشود انسان از خوردن مواد غذایی تلخ لذت سرشار میبرد و هر چه این سودا بیشتر شود شخص به سمت خوردن تلخی شدیدتر ترقیب میشود. به همین دلیل است کسانی که سودای زیاد دارند ، بسته به درجه سودا شکلات تلخ تر را انتخاب میکنند . پس بدانید انتخاب معنا دار مزه ها شما را به شناسایی مزاج فعلی و اتفاقی که برای کبد و صفرای شما افتاده است ، هدایت میکند.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *