اخبارمادطب

همایش نکوداشت حکیمان طب سنتی اسلامی-ایرانی در اهواز برگزار شد +تصاویر

download33

همایش نکوداشت حکیمان طب سنتی اسلامی ایرانی با هدف تقدیر از سه دهه فعالیت های علمی و فرهنگی “استاد حکیم دکتر حاج حسین خیر اندیش” در اهواز برگزار شد .

این همایش که به همت موسسه فرهنگی هنری پیک تندرستی حکیم برگزار شد با مشارکت مالی بخش خصوصی و نیز مشارکت های ستادی ارگان هایی نظیر اداره کل کتابخانه های استان،شهرداری و فرمانداری اهواز،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، شرکت روغن کنجد ثمر و نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،۱۵ اسفند ماه امسال در محل تالار مهتاب اهواز برگزار شد .

رییس دانشگاه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانی:طب سنتی یک ششم بخش درمان کشوررا زیر پوشش دارد
اهواز- ایرنا- رییس دانشگاه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانی کشور گفت: طب سنتی بدون هزینه و اعتبار یک ششم فعالیت های درمانی و بهداشتی کشور را انجام می دهد.
رییس دانشگاه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانی:طب سنتی یک ششم بخش درمان کشوررا زیر پوشش دارد
به گزارش ایرنا حکیم حسین خیراندیش جمعه در نخستین همایش نکوداشت حکیمان طب سنتی اسلامی ایرانی در محل تالار مهتاب اهواز اظهارکرد: بیشتر بودجه کشور در بخش درمانی در طب پزشکی به روش آمریکایی هزینه می شود، این در حالی است که ایران پیشینه و گذشته بسیار پرباری در علم پزشکی دارد.
وی بیان داشت: اگر نیمی از اعتبار سلامت کشور در بخش طب سنتی اختصاص می یافت، ایران و خاورمیانه در بخش سلامت متحول می شد این همان اتفاقی است که در کشور چین نیز رخ داده است.
رییس دانشگاه بین المللی طب سنتی اسلامی، موقعیت طب سنتی ایران را در جایگاه بسیار عالی عنوان کرد.
خیراندیش افزود: به اسم توسعه سلامت، با اعتبار و هزینه بالا نتیجه ای حاصل نمی شود؛ با علم پزشکی سنتی که ریشه در علم طبابت ایران دارد می توان از علم پزشکی که هم اکنون در کل دنیا به اسم کشورهای غربی مطرح شده، جلو زد.
دبیر همایش نکوداشت حکیمان طب سنتی اسلامی ایرانی نیز گفت: متاسفانه کشورهای دیگر از طب سنتی ایران اطلاعات بیشتری دارند.
دکتر یعقوب زلکی قربان پور افزود: باید حکیمان و فعالان حوزه طب شناسایی شوند تا از تجربیات آنها در علم پزشکی استفاده شود.
وی گفت: از نظر اجتماعی طب سنتی ابزاری است که باعث ارتباط هر چه بیشتر بین اقوام می شود.
وی اظهارکرد: وزارت کشور با راه اندازی نخستین انجمن طب سنتی اسلامی ایرانی در خوزستان موافقت کرده، و از این پس این انجمن در ایران فعالیت می کند.
دکتر زلکی قربان پور بیان داشت: طب سنتی با هزینه بسیار کم و با الهام گرفتن از علم ایران اسلامی به درمان بیمار می پردازد.
وی گفت: بسیاری از بیماری ها هستند که در علم پزشکی درمانی ندارند و در طب سنتی درمان می شوند.
در این همایش که نخستین بار در خوزستان و با حضور جمعی از حکیمان طب سنتی کشور و خوزستان برگزار شد، از چند حکیم طب سنتی تجلیل شد.
سردار خادم سید الشهدا، حکیم حفیض الله ممبینی، حکیم تاج بخش، حکیم افراشته، حکیم حاج حسین خیر اندیش، دکتر ناصر تابش، دکتر مریم روی وران، دکتر ساسان شیرالی، حکیم استاداسماعیل خدادادی و دکتر عزیز خانی از جمله تقدیر شدگان بودند.
download
download1
download11
download2222
download3