بیشتر بدانیم

نکاتی در خصوص استحمام بچه ها

نکاتی در خصوص استحمام بچه ها

نکاتی در خصوص استحمام بچه ها

در بچه هایی که لاغر اندام و دارای پوست تیره می باشند ، استحمامت طولانی مدت با آب ولرم یک درمان در جهت تنظیم رطوبت بدن بوده و میتواند رشد این بچه ها را تسریع نماید.

در چنین وضعیتی استفاده از نوشیدنیهای با حرارت ملایم و تا حدی شیرین ضریب موفقیت در اصلاح مزاجی گرم به سمت معتدل را فراهم می نماید و مانع از بروز علائم تنگی نفس ، آلرژی و یا بیماریهای روحی در بچه ها میشود.

در بچه هایی که دارای غلبه شدید بلغم میباشند ، تمایل به آب بازی و در حمام ماندن بیشتر می باشد

این بچه ها با قرار گرفتن به دفعات زیاد و یا مکرر در آب دچار افزایش بلغم شده و تعادل مزاجی آنها به هم خورده و به سمت چاقی بیشتر از حد پیش میروند .

لازم است بدانیم در دخترها که دارای طبیعت پایه به نسبت سردتر هستند این حالت موجب چاقی سریعتر میشود.

در بچه ها که رطوبت ذاتی آنها بایستی بالا باشد زمان حمام بایستی طولانی تر باشد

ولی حرارت محیط حمام را نباید خیلی گرم نمود. بدین وسیله میتوانیم رطوبت مورد نیاز بدن بچه ها را تأمین نموده و سلامتی آنها را تضمین نمائیم . تمایل به آب بازی در بچه ها به دلیل نیاز به تأمین رطوبت بدنشان می باشد.

قرار گرفتن در معرض آب گرم در حمام ، تمایلات جنسی در افراد را بیشتر کرده و این وضعیت در جوانان و نوجوانان از شدت بیشتری برخوردار است .

پس بنابر این بهتر است با مشاوره دادن به این افراد از بروز انحرافات جنسی که معمولا از یک چنین محیط هایی میتواند شروع شود ، پیشگیری نماییم و راه را برای یک آسیب فردی و اجتماعی ، تا حد ممکن مسدود نمائیم.

در حمام های قدیمی کنار درب خروجی، حوض آب سرد قرار داشت تا با گذاشتن پا داخلش، سینوس های‌‌ سر بسته شده و بدن برای مواجه شدن با سرمای خارج حمام آماده و فردسرما نخورد.

دوستدار سلامتی شما

دکترمهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *