مشاوره طب سنتی

ناخوشی هایی که صفرا ایجاد می کند

ناخوشی هایی که صفرا ایجاد می کند

ناخوشی هایی که صفرا ایجاد می کند

ناخوشی هایی که صفرا ایجاد می کند. بروز سردردهای ناشی از دخالت معده که معمولا در این شرایط افراد بعد از خوردن غذا دچار سردرد می شوند و این وضعیت در فصل های گرم و یا وعده ظهر به شدت افزایش می یابد که در نتیجه افزایش حرارت در معده و حرکت آن به سمت سر این اتفاق ایجاد می شود و با گرسنگی این سردرد کاهش می یابد که این نیز در نتیجه کم شدن حرارت بدن می باشد.

درمان سردرد ناشی از دخالت معده بایستی بر اساس اصلاح مزاج عمومی باشد و دیگر این که با رعایت و در نظر گرفتن حرارت و برودت غذیی جهت کنترل این سردرد اقدام شود. مثلا افرادی که دچار سردرد ناشی از حرارت معده هستند باید بدانند اگر وعده ظهر غذاهای چرب و شور مثل کباب کوبیده با نان سنگک و با حجم زیاد تناول کنند یک ساعت بعد سردرد شروع خواهد شد و این سردرد تا پایین نیامدن حرارت در سر ادامه خواهد یافت و وابسته به مسکن نیست.

چنان چه صفرا در معده جمع شود جهت شود جهت دفع آن بهترین کار نوشیدن حجم مایعات به خصوص دوغ به علت خنثی کردن اولیه صفرا و سپس ایجاد استفراغ صفراوی از طریق تحریک حلق می شود. در زمان تجمع صفرا در معده رنگ چشم زرد شده و دهان تلخ می شود و تشنگی نیز حادث می شود و بعد از استفراغ علائم برطرف می شود.

صفرا 2 - ناخوشی هایی که صفرا ایجاد می کند

راه پیش گیری و درمان غلبه صفرا در معده که باعث سردرد می شود عبارت است از:

  • ایجاد استفراغ صفراوی و سپس خنک کردن بخارات صفراوی که به سر رسیده است و برای این کار چرب کردن بینی با روغن بنفشه کمک کننده خواهد بود.
  • استفاده از بخور ملایم سرکه به این صورت یک قاشق غذاخوری سرکه را داخل یک لیوان آب گرم بریزیم و آرام بخور دهیم تا شدت سردرد به حداقل رسیده و کنترل شود.

برای مشاهده محصولات مرتبط با موضوع به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید.

شربت انار عسلی، قرص پرپین سام، قرص حب بارد، شربت سرکه انگبین عنابی، شربت معدل صفرا، روغن بنفشه

برای هماهنگی و رزرو نوبت بر روی کلمه شماره کلید کنید.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط