بیشتر بدانیم

لکه های پوستی

lak1

لکه های پوستی
تنوع لکه های پوستی بر اساس رنگ، محل بروز و محل شیوع، سن بروز و شرایط طبع و مزاج مختلف متفاوت می باشد.یکی از سوالات جدی درمورد لکه های پوستی، بروز لکه های قهوه ای از کمرنگ تا پررنگ در نواحی صورت و دست ها می باشد.بروز لکه های قهوه ای کمرنگ بیشتر در خانم ها اتفاق می افتد و بروز لکه های پررنگ در آقایان یا خانم هایی که درمعرض تابش شدید نور آفتاب قرار می گیرند.
گرایش لکه های قهوه ای در خانم ها به طرف پررنگ شدن و در آقایان در صورت عدم توجه و دقت کافی می تواند تا مرز BCC کارسینوم سلول های بازال، که یک نوع بدخیمی پوستی است می تواند پیشرفت کند. اما آنچه که امروزه بسیار در حال وقوع است و جای سوال دارد بروز اینگونه لک ها در نزد زنان سفیدپوست به خصوص در نواحی اروپا بیشتر و در نواحی خاورمیانه تا حدی کمتر می باشد.
در نزد زنان ایرانی نیز میزان شیوع این لکه ها در حال افزایش می باشد و این یکی از شکایت های این گروه از افراد، درمان ناموفق این نوع ناراحتی ها می باشد.از عواملی که می تواند در پیدایش اینگونه لکه های پوستی تأثیرگذار باشد عبارتند از:
۱-     استحمام در دوران قاعدگی
۲-     یبوست و تنبلی روده
۳-     استفاده از دو غذای سرد به طور همزمان.مثل ماهی و ماست، ترشی و ماست، آبغوره و ماست و…
۴-     عدم استفاده از کرم های مراقبتی پوست
۵-     استحمام سریع
۶-     حذف فرهنگ روغن مالی بدن
۷-     کیسه نکشیدن در حمام

۸-     بروز سردمزاجی در زنان

author-avatar

درباره پشتیبان سایت

مؤسسه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانیان ماد یک مرکز خصوصی فعال در زمینه طب سنتی ایرانی اسلامی می باشد که شامل بخش های کلینیک،پژوهش و آموزش بوده و در حال گسترش می باشد. هدف اصلی این مؤسسه فراهم آوردن چیدمان های علمی مورد نیاز برای سلامت جامعه ایرانی و بشری می باشد.