اخبار مادطب

لزوم ورود متخصصین طب سنتی به درمان کرونا

لزوم ورود متخصصین طب سنتی به درمان کرونا

لزوم ورود متخصصین طب سنتی به درمان کرونا/ ضرورت تغییر اعضای “کمیته علمی” ستاد مقابله با کرونا

لزوم ورود متخصصین طب سنتی به درمان کرونا، استاد مرکز تحقیقات بیولوژی مولکولی با بیان اینکه ساختار کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا باید اصلاح شود بر ضرورت به‌کارگیری طب سنتی در امر درمان بیماران کرونایی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر علی کرمی با بیان این‌‌که ساختار “کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا” باید اصلاح شود، اظهار کرد: اعضای کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا جایگاه علمی بالایی دارند، اما من به این اعضا انتقاد دارم؛ اگر این کمیته نتوانسته است کرونا را کنترل کند پس باید اجازه دهند یک تیم جدید بیاید؛ نامه آقای دکتر نمکی به آقای دکتر ملک‌‌زاده نشان می‌‌دهد که مدل‌‌های آقای ملک‌‌زاده جواب نداده است.

وی با اشاره به لزوم ادغام طب سنتی و رایج برای درمان بیماران مبتلا به کرونا این دو پرسش را مطرح کرد؛ آیا در کمیته علمی ستاد ملی کرونا پزشکان طب سنتی حضور دارند؟ و چرا برای جلوگیری از موازی‌‌کاری، از ظرفیت و پتانسیل قرارگاه زیستی (سازمان پدافند غیرعامل) استفاده نمی‌‌شود؟

وی با اشاره به لزوم جایگزینی متخصصین جدید با ایده‌‌های جدید برای کنترل کرونا در دو ماه آینده خاطرنشان کرد: زمستان سختی پیش‌ِرو داریم؛ ما تاکنون از بحران‌‌های زیادی عبور کرده‌‌ایم و قطعاً از کرونا عبور خواهیم کرد، فقط باید به‌جای اختلافات، طب نوین و سنتی دست به دست هم بدهند تا کرونا نابود شود؛ باید به متخصصین طب سنتی اجازه داده شود وارد بخش‌‌های کرونا شوند و به امر درمان بیماران ورود کنند؛ کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا باید تغییر کند و باید بدانیم چه برنامه‌‌ای برای کنترل کرونا پیش‌‌ِرو داریم.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *