مشاوره طب سنتی

علت و درمان تلخی دهان در طب سنتی

علت و درمان تلخی دهان در طب سنتی

علت و درمان تلخی دهان در طب سنتی

طعم تلخ دهان علت های ساده و روش های درمانی ساده تری دارد که تنها با رعایت اصول ساده تغذیه ای و تغییر سبک زندگی می توان علائم را برطرف و بیماری را رفع نمود.

اگر این تلخی صبحگاهی و دائمی باشد ناشی از صفرای متعفن معده است که منجر به بی اشتهایی، حالت تهوع، خشکی لب ها، سوزش سرمعده و رفلاکس معده نیز می گردد.

رفلاکس یا بازگشت اسید معده

یکی از علت های رایج احساس طعم تلخی در دهان در طب سنتی بازگشت اسید معده به دهان است، توصیه شده که در وعده شب غذای کمتری مصرف شود و به هیچ عنوان پس از غذا میوه و آب مصرف نشود.

غلبه صفرا

تلخی دهان عارضه بسیار جدی و طولانی مدت در بیماران مبتلا به غلبه صفرا بوده که با عوارض دیگری همچون تغییر خلق و خو و عصبانیت، رفلاکس شدید معده حتی به هنگام خوردن مقداری آب، بوی بددهان و سردردهای دائمی همراه است.

به طور کلی خوردن سرکه سیب و دوری از غذاهای پرچرب و فست فودی غربی، پیاده روی، ورزش، خوردن آب کافی، غذای کم حجم و غیر سنگین و همچنین خوردن شربت خاکشیر به صورت ناشتا، عرقیات گیاهی مانند عرق کاسنی و شاه تره برطرف کننده تلخی دهان بوده و در درمان بیماری های کبدی موثر است.

روش های درمانی:

یکی از راه های درمان تلخی دهان ناشی از غلبه صفرا، علاوه بر توصیه های تغذیه ای و خوردن داروهای گیاهی انجام حجامت عام و یا حجامت ناحیه پشت گوش است. این افراد باید از خوردن موادغذایی بسیار ترش و بسیار تند و همچنین آب لیموی تازه به همراه آب و خوردن شربت سکنجبین و تمرهندی است.

و از درمان های تلخی ناشی از اسید معده، خوردن یک قاشق رب انار یا رب به یک ساعت پس از غذا و قبل از خواب توصیه می شود.

برای هماهنگی و رزرو نوبت بر روی کلمه شماره کلیک کنید.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط