بیشتر بدانیم

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف امروزه در دنیا کارخانه های تولید کننده ظروف پت در حال کم شدن است و درحال توسعه ظروف یکبار مصرف گیاهی هستند که قابل بازیافت بوده و محیط زیست را تخریب نمیکند.

اگر عاملی مثل ویروس یا باکتری وارد بدن شود ، بدن واکنش نشان خواهد داد و در مقابل آن مقاومت خواهد کرد . سموم ناشی از پلاستیک نیز وقتی به بدن وارد میشوند مانند یک جاسوس عمل خواهند کرد و زمانی کار خود را انجام میدهند که کاری از دست کسی ساخته نیست .

ما به راحتی و با مصرف انرژی در حال دعوت کردن فساد به درون بدن مان هستیم . هزینه هایی که سرطان بر کشور ما تحمیل میکند روز به روز در حال زیاد شدن است. قرار گرفتن طولانی مدت مواد غذایی در داخل نایلون فریزر به شدت خطرناک است و امروزه متاسفانه تمام مواد غذایی مورد استفاده خانواده ها به مدت طولانی در فریزر ها است .

با یخ زدن بطری آب صددرصد شکستگیهایی داخل ظرف پت بوجود می آید و باعث ورود مواد مضر از بدنه به داخل آب میشود. اگر بطری پت را از آب پر کرده و برای مصرف آب خنک در طول روز داخل فریزر قرار دهید که یخ ببندد ، کاری که این روزها بسیار متداول هست ،

یقین بدانید داخل ظروف پت دچار خراش و شکستگی های فراوانی میشود که در دراز مدت بیماری را ایجاد خواهد کرد . ما حق استفاده از ظروف پت را برای چند بار نداریم.

پلی اتیلن تریپتالات (PET) یک ماده شیمیایی است که پوشش داخلی و خارجی آن در صورتیکه فشرده شده و آسیب ببیند ، فقط شش ماه میتواند دوام داشته باشد .

اگر پوشش داخلی ظروف پت ترک های ریز بردارد باعث ورود مواد آن به داخل آبغوره و آبلیمو و یا آب خواهد شد . اگر بطری ، شکستگی های ریزی رویش اتفاق بیفتد و ما کماکان از آن بطری که داخلش مواد غذایی است استفاده کنیم ،

یقینا آن محصول هم دچار فساد شده است و مواد مضر از پت به مواد غذایی سرایت کرده است.آبغوره و آبلیمو جزو بزرگترین آنتی اکسیدانها وضد فسادها هستندمتاسفانه بعد اینکه آبگیری میکنیم ، داخل بطری پت میریزیمو حواسمان نیست چه بلایی سر آنها می آید.

دوستدار همیشگی شما

دکتر مهدی قهیمی

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *