سالادها

سالاد شیرازی خوشمزه و سنتی

سالاد شیرازی خوشمزه و سنتی

سالاد شیرازی خوشمزه و سنتی

مخلوط ریز شده خیار و گوجه و پیاز به همراه آبلیموی تازه و یا آبغوره و کمی نمک و فلفل و نعنا و شوید خشک و کمی روغن زیتون سالاد شیرازی خوشمزه خواهد شد.

این سالاد همراه با غذاهای سنتی ایران مثل قرمه سبزی و لوبیا پلو و… بسیار لذیذ خواهد شد.

با داشتن کالری کم آن (مخصوصا اگر روغن زیتون را حذف کنید)به احساس سیری شما با کالری کم کمک کرده و در کاهش وزن شما بسیار موثر خواهد بود. استفاده از سالاد همراه با غذاهای غلیظ معمولا مرسوم است.

بهتر است با سالاد شیرازی سبزیجات گرم استفاده شود. روغن زیتون به عنوان اصلاح کننده مزاج بهترین پیشنهاد است.

سالاد را با چه چیزی مصرف کنیم ؟

سالاد را با چه چیزی مصرف کنیم ؟ مصرف سالاد بدون سس مناسب نیست ولی استفاده از سس های آماده نیز توصیه نمیشود . ویتامین های موجود در سبزیجات ( ویتامین A و K ) محلول در چربی بوده و با غذاهای چرب وارد بدن میشوند . چنانچه مصرف چربی در سالاد قطع شود این کار مانع از جذب کامل ویتامین ها خواهد شد . سس های آماده حاوی شکر و چربی های اشباع بوده و توصیه نمیشوند .

بهتر است برای اینکه جذب ویتامین ها در سالاد را بالا ببرید از ترکیبات دیگری نظیر روغن زیتون و سرکه یا آبلیمو استفاده کرده و علاوه بر کمک به جذب ویتامین باعث مزه دار شدن سالاد شوید .

به سالادها فلفل دلمه ای را اضافه کنید. در تهیه سالاد از خیار ، گوجه و کاهو استفاده میشود که همگی سرد و تر هستند. بهتر است به ترکیبات سالاد مواد گرم و خشک اضافه شود تا متعادل گردد. میتوان ادویه گرم مثل آویشن اضافه کرد. یا فلفل دلمه ای که گرم و خشک است را به ترکیب سالاد اضافه کرد.

استفاده از سالاد همراه با غذاهای غلیظ معمولا مرسوم است. بهتر است با سالاد شیرازی سبزیجات گرم استفاده شود. روغن زیتون بعنوان اصلاح کننده مزاج بهترین پیشنهاد است.

سالاد شیرازی را جدی بگیرید…

مخلوط ریز شده خیار و گوجه و پیاز به همراه آبلیموی تازه و یا آبغوره و کمی نمک و فلفل و نعنا و شوید خشک و کمی روغن زیتون سالاد شیرازی خوشمزه خواهد شد. این سالاد همراه با غذاهای سنتی ایران مثل قرمه سبزی و لوبیا پلو و … بسیار لذیذ خواهد شد.

سالاد شیرازی با داشتن کالری کم آن ( مخصوصا اگر روغن زیتون را حذف کنید ) به احساس سیری شما با کالری کم کمک کرده و در کاهش وزن شما بسیار موثر خواهد بود .

سس ها بدلیل ادویه فراوان مواد نگهدارنده بهتراست مصرف نشود. استفاده از سس خانگی که از ترکیب ماست و آبلیمو درست میشود ” کاملا نادرست” بوده و نباید این دو ماده به عنوان سس سالاد مخلوط شوند. در زمان تهیه و سرو سالاد کاهو میتوانیم از مقداری سکنجبین بعنوان چاشنی سالاد و مصلح این ماده غذایی بهره مند شویم.

برای هماهنگی و رزرو نوبت بر روی کلمه شماره کلیک کنید.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *