سالادها

سالاد الویه

سالاد الویه

سالاد الویه

سالاد الویه موادلازم
سیب زمینی:۸عدد
هویج:۱عدد بزرگ
نخودفرنگی:۱پیمانه
کرفس:۲پیمانه
خیارشور:۱۵عدد
فلفل دلمه ای:یک عدد کوچک
ذرت:۱پیمانه
نمک-فلفل-نعناخشک:به میزان لازم
روغن زیتون و آب لیموترش : به میزان لازم

خواص:

استفاده از این ترکیب برای افرادی که قصد افزایش وزن داشته و یا قصد انجام ورزشهای سنگین را دارند به عنوان یک مکمل غذایی مورد تأکید است.

دستور پخت:

سیب زمینی و هویج و کرفس و نخود فرنگی و ذرت را بخارپز کرده . سیب زمینی و هویج و کرفس را نگینی خرد و خیارشور را رنده کنید. فلفل دلمه ای را ریز خرد کرده و همه مواد را مخلوط کنید. نمک و فلفل و نعناخشک و آبلیمو را افزوده و مقداری روغن زیتون اضافه کرده و میل نمایید.

چند نکته:

  1. پخت اصولی مرغ به روش بالا یکی از روش‌های اصولی از بین بردن بوی زهم مرغ است؛ گرفتن بوی بد مرغ در نتیجه نهایی تهیه این سالاد بسیار تاثیرگذار است.
  2. الویه را در کنار نان‌های متفاوتی سرو می‌کنند. برای مثال می‌توان بین دو ورقه نان تست سالاد الویه را قرار داد و با کمی کاهو و گوجه یک میان وعده سالم و خوشمزه داشت.
  3. عطر و طعم سیب زمینی پخته شده با شیر، طعم الویه را لذیذتر و متفاوت می‌کند؛ بنابراین الویه شما بسیار طعم مطبوعی خواهد داشت.
  4. در صورت تمایل می‌توانید هویج را از این سالاد حذف کنید.
  5. ‌می‌توانید از نخودفرنگی خام یا کنسروی استفاده کنید. در صورت استفاده از نخودفرنگی خام، آن را در یک قابلمه بریزید و اندکی آب به آن اضافه کنید تا سطح نخودفرنگی‌ها را بپوشاند و روی حرارت ملایم شعله اجاق گاز قرار دهید تا کاملا بپزد.
  6. بهتر است خیار شورها را قبل از استفاده با آب سرد بشویید و داخل یک آبکش بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. زیرا اگر خیار شور‌ها بیش از اندازه نمک داشته باشند باعث شور شدن سالاد خواهد شد.
  7. تفاوتی ندارد که از چه قسمت گوشت مرغ استفاده می‌کنید، اما توجه داشته باشید که بعد از پخت باید تمام استخوان‌ها را جدا کرده و به سالاد اضافه کنید.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط