در مصرف ماست چه نکاتی مهم است

ماست را نباید بصورت خالص استفاده کرد و حتما باید مصلحات را در آن در نظر گرفت تا اثر منفی آن را خنثی کند . پس موادی را به ماست باید اضافه کرد که از اسیدیته کنندگی ماست کم کند .
برای تهیه ماست ابتدا به شیر مخمر ماست را اضافه کرده و در دمای ۳۷ درجه اجازه میدهند که مخمر ، قند داخل شیر را تجزیه کرده و نتیجه آن تولید انرژی برای تخمیر و متابولیت میشود .در این فرایند اسید لاکتیک تولید میشود که برای ادامه رشد و نمو میکروارگانیسم ضرر دارد و موجب توقف رشد مخمر میشود و دقیقا همین جاست که برای سلول های بدن ضرر دارد . پس باید موادی به ماست اضافه شود تا این مواد را خنثی کند . از مصلحات ماست زنیان است . این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است و طبیعت سرد و تر ماست را خنثی میکند .

گل محمدی ، آویشن ، نعنا ، پونه ، فلفل سیاه ، موسیر و کنجد از مصلحات دیگر ماست است . کمی نمک را میتوان برای از بین بردن طبع سرد و تر ماست به آن اضافه کرد .

گاهی به ماست که طبیعت سرد و تر دارد ماده سرد دیگری را نیز اضافه میکنید . به ازای هر سردی که به ماست اضافه میکنید باید یکی از گرمی ها مثل نعنا و پونه و آویشن و …. به آن اضافه شود .

افراد مبتلا به دیابت ، ام اس ، روماتیسم و سایر بیماریهایی که بدلیل سردی و تری ایجاد شده است ، بهتر است تا بهبودی کامل مصرف ماست را محدود کنند و یا بدون مصلح فراوان استفاده نکنند .

نویسنده مطلب: دکتر مهدی فهیمی