بیشتر بدانیم, خوراکی ها

درمان های ریفلاکس معده

درمان های ریفلاکس معده

درمان های ریفلاکس معده

درمان های ریفلاکس معده سرکه سیب و درمان ریفلاکس

معده :

سرکه دارای PH حدود پنج است و میتواند با پایین آوردن PH محتویات معده و بیشتر اسیدی کردن آن گوارش را بهبود بخشد . کاهش علائم ترش کردن ، سوزش معده از اثرات مثبت آن است . دو قاشق چایخوری سرکه سیب را به یک چهارم فنجان آب اضافه و میل کنید . استفاده از سرکه به مقدار یک جرعه قبل از وعده غذایی از بروز ریفلاکس جلوگیری میکند .

آبلیمو و درمان ریفلاکس معده

آبلیمو با داشتن مواد مغذی خصوصا ویتامین C در بهبود علائم ریفلاکس موثر است . اسیدیته بیشتر از سرکه سیب دارد . مصرف آب یک آبلیموی تازه به همراه یک چهارم فنجان آب میتواند کمک کننده باشد .

زنجبیل و درمان ریفلاکس معده

زنجبیل با تحریک تولید بزاق در دهان میتواند ریفلاکس معده را برطرف کند. نوشیدن یک فنجان دمنوش زنجبیل با کمی عسل و لیمو مناسب است.

برگ ریحان و درمان ریفلاکس معده

ریحان باعث حرکت بلغم غلیظ در دستگاه گوارش میشود . تولید بلغم میتواند از میزان اسیدیته معده کم کند . باعث کاهش درد شکمی و سوزش سردل میشود. بعد از ناهار و شام تا ۷ برگ ریحان را خوب بجوید . دمنوش آن نیز مفیداست .

بی خوابی طولانی مدت باعث کاهش ضخامت لایه محافظت کننده معده از اسید معده میشود. چنانچه همزمان با بی خوابی ، فرد با استرس نیز مواجه باشد ، شانس بروز زخم در معده به شدت افزایش می یابد. در طولانی مدت باعث خونریزی های شدید از دستگاه گوارش میشود.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

 

نوشته های مرتبط