بیشتر بدانیم, خوراکی ها

درمان های ریفلاکس معده

درمان های ریفلاکس معده

درمان های ریفلاکس معده

درمان های ریفلاکس معده سرکه سیب و درمان ریفلاکس

معده :

سرکه دارای PH حدود پنج است و میتواند با پایین آوردن PH محتویات معده و بیشتر اسیدی کردن آن گوارش را بهبود بخشد . کاهش علائم ترش کردن ، سوزش معده از اثرات مثبت آن است . دو قاشق چایخوری سرکه سیب را به یک چهارم فنجان آب اضافه و میل کنید . استفاده از سرکه به مقدار یک جرعه قبل از وعده غذایی از بروز ریفلاکس جلوگیری میکند .

آبلیمو و درمان ریفلاکس معده

آبلیمو با داشتن مواد مغذی خصوصا ویتامین C در بهبود علائم ریفلاکس موثر است . اسیدیته بیشتر از سرکه سیب دارد . مصرف آب یک آبلیموی تازه به همراه یک چهارم فنجان آب میتواند کمک کننده باشد .

زنجبیل و درمان ریفلاکس معده

زنجبیل با تحریک تولید بزاق در دهان میتواند ریفلاکس معده را برطرف کند. نوشیدن یک فنجان دمنوش زنجبیل با کمی عسل و لیمو مناسب است.

برگ ریحان و درمان ریفلاکس معده

ریحان باعث حرکت بلغم غلیظ در دستگاه گوارش میشود . تولید بلغم میتواند از میزان اسیدیته معده کم کند . باعث کاهش درد شکمی و سوزش سردل میشود. بعد از ناهار و شام تا 7 برگ ریحان را خوب بجوید . دمنوش آن نیز مفیداست .

بی خوابی طولانی مدت باعث کاهش ضخامت لایه محافظت کننده معده از اسید معده میشود. چنانچه همزمان با بی خوابی ، فرد با استرس نیز مواجه باشد ، شانس بروز زخم در معده به شدت افزایش می یابد. در طولانی مدت باعث خونریزی های شدید از دستگاه گوارش میشود.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *