داستان یاسمین اشکی دروغ بود!!

تسنیم نوشت: در پی حضور خانمی به‌نام”یاسمن اشکی” در برنامه ماه عسل و طرح ادعاهایی بی‌پایه درباره شیوع سرطان در ایران و درخواست کمک از مردم برای تولید واکسن HPV،‌ پروفسور کرمی بنیانگذار و مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی” ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیر‌عامل توضیحاتی را در این باره ارائه کرده که در ادامه آمده است:

“واقعاً تأسف‌بر‌انگیز است که کنار مجری یک کارشناس قرار نمی‌گیرد، این طور می‌شود که مهمان برنامه هر چیزی را که می‌خواهد می‌گوید و مجری جز تأیید کردن کاری نمی‌تواند انجام دهد چون اطلاعاتی در مورد این موضوع ندارد.

ایشان در مورد یک بیماری ژنتیکی نادر صحبت کرد که سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال کرده، باعث تب‌های طولانی‌مدت و عجیب شده و ویژگی‌هایی شبیه به ایدز داشته است اما هرگز اسم بیماری را نگفت! چطور ممکن است شما از بیماری ژنتیکی مادرزادی صحبت کنید که اسمش را نبرید؟!

اگرچه در بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم ایشان قبلاً در مصاحبه‌ای خودش را بنیان‌گذار «کمپین ۴ دقیقه برای صلح» معرفی کرده و گفته که در زمان جنگ تحمیلی در تهران، قربانی بمباران شیمیایی هوایی عراق بوده است (البته تهران هرگز بمباران شیمیایی نشد!) طبق تحقیقات ما، اساساً داستان ایشان دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد.

تمام طرح‌های علمی دنیا قطعاً باید در یک سایت معتبر بین‌المللی ثبت شود، ما هرچه گشتیم چنین طرحی (طرح مورد ادعای خانم اشکی) پیدا نکردیم‌.

امکان ندارد طرحی برای چندین بیمار در حال مرگ انجام شده باشد اما نام و نشانی از آن نباشد، حتی نام پزشک هم مشخص نباشد‌؛ طبق تحقیقات ما اساساً داستان ایشان (یاسمن اشکی) دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد‌.

ارتباط خانم اشکی با آمریکایی‌ها چیست‌؟ ایشان حرفهای قشنگی زدند و هدف‌های زیبایی را بیان کرد اما بنده که ۴۰ سال کار تحقیقاتی در نقاط مختلف دنیا کرده‌ام، کاملاً از حرف‌هایشان نگران می‌شوم‌.

طرح این خانم به‌شدت مورد حمایت نشریه‌های آمریکایی است؛ مسئولان ما، اساتید برجسته داخلی را به‌حساب نمی‌آورند اما اینها به‌راحتی با معاون وزیر و شخص وزیر بهداشت جلسه خصوصی برگزار می‌کنند و از طرف آنها حمایت می‌شوند‌.

ما مستنداتی از فعالیت‌های این تیم در آمریکا داریم که متأسفانه اصلاً با فرهنگ دینی و ملی ما همخوانی ندارد‌؛ هیچ جای دنیا چنین کاری صورت نمی‌گیرد که یک شخصیت (آن هم) حقیقی در تلویزیون از مردم کمک مالی برای تهیه واکسن بخواهد!

به‌عنوان کسی که در حوزه پدافند زیستی و تهدیدات بیوتکنولوژی در کشور کار می‌کنم، معتقدم نقشه‌ای پشت این ماجرا است.

باعث تاسف است که مسائل بهداشتی پزشکی که بایستی در راستای بهبود سلامت جامعه بکار گرفته شوند به ابزاری برای تجارت سلامتی مردم توسط عده‌ای #وارداتچی و رانت‌خوار بدل شده است! و از احساسات مردم روزه‌دار در پربیننده‌ترین ساعات صداوسیما سوءاستفاده می‌شود. جالب آنکه مساله فراتر از موارد همیشگی تعدی به فرهنگ اسلامی و خطاهای طب مدرن است و حتی با استناد به رفرنسهای اصلی پزشکی مدرن هم #مدعیان_پوچ‌اندیش و پوچ‌گو رسوا میشوند!

در کتاب #هریسون (Harrison) بعنوان رفرنس اصلی داخلی پزشکی، ویرایش نوزدهم (آخرین ویرایش منتشر شده این مرجع)، در بخش ۸ بیماریهای عفونی (Infectious dx)، زیربخش ۲۲۲ (Chapter 222 ) با عنوان Human Papillovirus infections، در صفحه ۱۲۰۱ در قسمت counseling بعنوان نظریه یا مشاوره نهایی بعنوان جمع‌بندی کل این زیربخش آمده است:

Most sexually active adults will be infected with HPV during their lives. For all pateints (vaccinated or unvaccinated), certain behavorail interventions can reduce the risk of acquiring HPV.
بیشتر بزرگسالان فعال از نظر جنسی در طی زندگی به HPV آلوده میشوند. در تمام بیماران(واکسن زده یا نزده) ” #اقدامات_رفتاری مشخص و قطعی ” میتواند ریسک ابتلا به HPV را کاهش دهد.

The only way to avoid acquiring an HPV infection is to abstain from sexual activity… Practicing safe sex (partner reduction, condom use) may lower the likelihood of HPV transmission.
#تنها_راه برای جلوگیری از ابتلا به HPV خودداری از روابط جنسی است و با روابط جنسی سالم ( نظیر عدم داشتن شرکای جنسی متعدد) میتوان ریسک انتقال HPV را کم کرد.
@houshdar
🔹Most HPV infections are controlled by the immune system and cause no symptoms or disease. Some infections lead to gential wart anf cervical precancers… Precancerous cervical lesions should be treated to prevent progression to cancer.
#بیشتر آلودگیهای به HPV توسط سیستم ایمنی کنترل میشوند و باعث نشانه یا بیماری نمیشوند. تعدادی از آنها سبب زگیل تناسلی یا مرحله قبل از سرطانی شدن دهانه رحم میشوند… ضایعات مرحله قبل از سرطانی شدن دهانه رحم باید درمان شوند تا از پیشروی به مرحله سرطان جلوگیری شود.

یعنی مرجع اصلی و غربی طب مدرن موثرترین راه پیشگیری از HPV را در روابط در چارچوب جنسی معرفی میکند و برای فرد واکسن‌زده و واکسن‌نزده، ” #مداخلات_اخلاقی” را توصیه میکند! اطمینان میدهد که عمده موارد آلودگی با این ویروس سبب بیماری یا نشانه‌ای نمیشود و در موارد معدود غیر از این هم درمان در مرحله قبل از سرطانی شدن را توصیه میکند.

اما در ایران اسلامی به کجا رفته‌ایم که مسوولین بهداشتی بجای تکیه و ترویج حفظ #شئونات_اسلامی و پرهیز از روابط خارج از ازدواج و ولنگاری، دنبال جذب سرمایه ۷۵ میلیارد تومانی از مردم #مستضعف و هزینه ۷۵ میلیارد تومان از بیت‌المال، یعنی جمعه ۱۵۰ میلیارد تومان در شرایط وخیم اقتصادی برای ترویج واکسنی است که تنها ۴سوش از ۱۲۵ سوش شناخته‌شده این ویروس را پوشش میدهد درحالیکه سوشهای بیماریزای دیگری بجز آن ۴نوع موجود در واکسنها نیز در سرطانهای دهانه رحم یافت شده است.

در شرایطی که #تجارت، محور فعالیت برخی دست‌اندرکاران نظام سلامت شده است، مسوولین هزارمیلیاردی که به واردات لنزهای آمریکایی-صهیونیستی مشغولند؛ برای مقابله با یکی از بیماریهای ناشی از #ولنگاری_جنسی و زاده غرب ، به بجای آنچه در کتب مرجع خودشات ترویج اقدامات اخلاقی و سالم سازی روابط جنسی خوانده شده (که یقینا هم جز از گذر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی میسر نیست) بدنبال راههای پرهزینه برای مردم و کشور افتاده‌اند که نه نتیجه قطعی دارد نه حتی بدون همراهی با مداخلات اخلاقی قابلیت اثربخشی دارد! لیکن احتمالا سود مالی خوبی برای برخی به همراه دارد!

صداوسیما اگر به فکر اسلام و مردم و نظام و انقلاب می‌بود بجای #آنتن‌فروشی، تبدیل شدن به روابط عمومی دولت و مشارکت در ترغیب مردم مستضعف در تامین هزینه مالی طرحهای موهوم، به اعتلای فرهنگ اسلامی-ایرانی، ترویج عفاف و #حیا و تبیین ماحصل ولنگاری‌های جنسی غرب میپرداخت!

امید نیکو

نویسنده مطلب: دکتر مهدی فهیمی