مشاوره طب سنتی

به جای آسپرین، زنجبیل بخورید!

به جای آسپرین، زنجبیل بخورید!

به جای آسپرین، زنجبیل بخورید!

تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف طولانی مدت آسپرین، مشکلات دستگاه گوارش و احتمال خون ریزی داخلی را افزایش می دهد. با این حال، جایگزین طبیعی و امن تری برای آسپرین وجود دارد که قطعا چون از خوراکی های طبیعی است عوارض جانبی منفی هم ندارد.

زنجبیل - به جای آسپرین، زنجبیل بخورید!

زنجبیل

زنجبیل، موثر در درمان درد 

زنجبیل به طور موثر دردهای ذهنی را کاهش می دهد، ۲ گرم زنجبیل ممکن است به طور متوسط درد ماهیچه ای ناشی از ورزش های مقاومتی و دویدن طولانی را کاهش دهد ، به خصوص اگر حداقل ۵ روز طول بکشد، زنجبیل به اندازه دیکلوفناک ( داروی درد NSAID ) برای مدیریت درد و بدون توجه به ناراحتی گوارشی تاثیر دارد.

زنجبیل به دل درد قاعدگی کمک می کند

زنجبیل در کاهش شدت درد موثرتر از داروی بی اثر است . به علاوه، به نظر می رسد زنجبیل به اندازه مفنامیک اسید ( داروی درد NSAID ) موثر باشد.

آسپرین مسکن و ضد درد

آسپرین دارویی است که سال ها به عنوان مسکن و ضد درد تولید و از آن استفاده می شود. آسپرین اثرات دیگری نیز بر بدن دارد از جمله سبب می شود خون با سرعت کم تری انعقاد یابد و باعث کاهش احتمال لخته شدن خون در رگ ها و بروز سکته مغزی و قلبی می گردد. مصرف آسپرین در کنار فواید آن برای بیماران قلبی عوارض جانبی و خطراتی را نیز به دنبال دارد.

آسپرین - به جای آسپرین، زنجبیل بخورید!

به جای آسپرین، زنجبیل بخورید!

مصرف روزانه آسپرین

قدیمی ترها معتقدند که استفاده روزانه از آسپرین نه تنها واجب است بلکه بی خطر هم است، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف طولانی مدت آسپرین، مشکلات دستگاه گوارش و احتمال خونریزی احتمال خونریزی داخلی را افزایش می دهد.

با این حال، جایگزین طبیعی و امن ترین برای آسپرین وجود دارد که قطعا چون از خوراکی های طبیعی است عوارض جانبی منفی هم ندارد.

مکانیسم اثر آسپرین

این دارو آنزیم سیکلواکسیژناز را مهار می‌کند. پلاکتها بخصوص به این اثر خیلی‌ حساسند. همچنین اثرات ضد التهابی آن از طریق مهار تولید آنتی بادی ، مهار آزاد شدن هیستامین بوسیله آنتی‌ژن و تثبیت نفوذپذیری مویرگها طی واکنش‌های ایمونولوژیکی اعمال می‌گردد.

موارد مصرف آسپرین

آسپرین برای درمان دردهای خفیف تا متوسط (سر درد، دیس منوره، میالژی، دردهای دندانی)، درمان درد و التهاب در بیماران آرتریت روماتوئید، اوستئوآرتریت و نیز کاهش تب اندیکاسیون دارد. همچنین به علت اثرات ضد پلاکتی، این دارو در درمان اولیه اختلالات کاردیووسکولار (آنژین پکتوریس، انفارکتوس میوکارد) نیز مصرف دارد.
 
برای اطلاع و هماهنگی ویزیت تلفنی روی کلمه شماره بزنید.

دوستدار سلامتی شما

دکتر مهدی فهیمی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط