اخبار مادطب

اما ماجرای سم رانداپ چیست؟

سم رانداپ

رانداپ در سال۱۹۶۴ نه بعنوان علف کش بلکه به یک جمع کننده املاح وسیع الطیف کشف شد.
Broad spectrom chelator
ماده موثره علف کش رانداپ ماده ای است به نام گلایفوسایت. دانشمندان مونسانتو در اطراف منابع ذخیره گلایفوسایت باکتری هایی کشف کردند که به این سم مقاوم بودند.ژن مقاومت به گلایفوسایت در این باکتری را شناسایی و سپس به گیاهانی مثل ذرت کلزا سویا و … منتقل کردند بنابر این این گیاهان به علف کش رانداپ مقاوم شدند در حالی که علف های هرز به ان حساس بودند.
کمپانی به دروغ به کشاورزان و مردم گفت این سم ضرری برای انسان و دام و محیط ندارد ولی مصرف میلیون ها تن از این سم پس از ده ها سال نشان داد هم برای انسان و هم دام هایی که از محصولات تراریخته مقاوم به رانداپ استفاده کرده اند و هم میکرب های محیط اسیب جدی رسانده و حاصل ان بیماری های متعدد در انسان دام و محیط زیست شده است.
گلایفوسایت با ممانعت از جذب عناصر مهم سبب سوء تغذیه گیاه باکتری های مفید خاک و تغییر در اکوسیستم شده و مصرف ان توسط داپ ودر نهایت انسان سبب تضعیف سیستم ایمنی الرژی های غذایی بیماری های گوارشی غدد و التهاب سرطان و نازایی و عقیمی شده و افزایش این بیماری هادر امریکا کانادا هند و … سایر کشورهای با کشت و مصرف گسترده تراریخته کاملا مشهود است. صدها سند و مدرک در سمیت این علف کش خطرناک وجود دارد و باعث حیرت است که مافیای تراریخته ایران همانند تبلیغات دروغ کمپانی های امریکایی برای فریب مردم ادعا می کنند این سم از اب نمک سالم تر است.
چطور یک ایرانی مسلمان برای منافع شخصی حاضر است چنین دروغی را به ملت خود بگوید؟
ایا فکر نمی کنند حقیقت همیشه پنهان نمی ماند؟
آیا اسناد و مدارک و اعتراض های جهانی و افشای فعالیت های کثیف این کمپانی ها را ندیده اند؟
چگونه اخلاق شرف غیرت و دین خود را برای حمایت از چنین کمپانی های سلطه گر و فریب کاری به ارزانی می فروشند و به اینده فکر نمی کنند که باید هم به ملت پاسخ دهند هم در مقابل خدا ؟؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *