آنتی بیوتیک زردچوبه و عسل

زردچوبه حاوی بیش از ۱۵۰ نوع خاصیت درمانی است که از بین آن میتوان به :

قدرت ضد التهابی
خواص ضد میکروبی
خواص آنتی اکسیدانی
آن اشاره کرد .

اکثر خواص زردچوبه از وجود ترکیبی به نام کورکومین ناشی میشود . این ترکیب فعال باعث کنترل التهاب بدن شده و مولکول های خطرناک را نابود میکند . زردچوبه قدرت تخریب باکتری هایی مانند هلیکوباکتری ( مسئول اصلی زخم معده و بیماریهای گوارشی ) را نیز دارد. افراد دچار کبد گرم و مزاج پایه صفرا محدودیت مصرف دارند .

عسل شهرت زیادی در دارا بودن ویتامین ها و اسیدهای آمینه ضروری دارد . این ماده غذایی آنتی بیوتیک طبیعی است و میتوان از آن در ترکیب ده ها درمان خانگی استفاده کرد . عسل دارای آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی قوی است که با آسیب های اکسیداتیو ناشی از فعالیت رادیکالهای آزاد و سموم مقابله میکند. عسل همچنین در درمان زخم ها و سوختگی های سطحی موثر است . چون التیام بخش پوست بوده و از بروز عفونت ها پیشگیری میکند .

آنتی بیوتیک زردچوبه و عسل

درهر خانه ای زردچوبه و مقداری عسل یافت میشود . ریشه زردچوبه و عسل حاوی خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی است و به تقویت دستگاه ایمنی بدن کمک زیادی میکند . این دو ترکیب صد درصد طبیعی حتی به طور جداگانه نیز برای مقابله با ویروس ها ، باکتری ها و تمام میکرو ارگانیسم هایی که در عملکرد بدن اختلال ایجاد میکنند ، استفاده میشوند .

روش تهیه آنتی بیوتیک عسل و زردچوبه

عسل دارای آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی قوی است که با آسیب های اکسیداتیو ناشی از فعالیت رادیکالهای آزاد و سموم مقابله میکند . عسل همچنین در درمان زخم ها و سوختگی های سطحی موثر است..

عسل طبیعی : ۱۰۰ گرم در حدود یک سوم لیوان
زردچوبه : ۱۰ گرم در حدود یک قاشق

داخل یک ظرف شیشه ای تمیز ، عسل و زردچوبه را ریخته و هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند . اجازه دهید مواد به مدت یک شب کامل استراحت کند .

روش مصرف آنتی بیوتیک عسل و زردچوبه

با مشاهده نخستین علائم سرماخوردگی یا بیماریهای مشابه

۱ . در روز اول هر یک ساعت یکبار ، نصف قاشق از این آنتی بیوتیک طبیعی بخورید.

۲ . در روز دوم مصرف هر دو ساعت یکبار نصف قاشق میل کنید

۳ . در روز سوم ، سه بار در روز نصف قاشق از این ترکیب مصرف کنید .

ترکیب زردچوبه و عسل را در دهان بگذارید تا به طور کامل ذوب شود . شما میتوانید از این دارو به عنوان مکمل درمانی بیماریهای تنفسی مختلف استفاده کنید . در اینصورت نیز میتوانید روزانه سه مرتبه نصف قاشق از این آنتی بیوتیک را مصرف کنید . توصیه میشود این میزان را در شیرکاکائو حل کرده و میل نمایید . برای پیشگیری از بیماری نیز میتوانید سه مرتبه در هفته یک قاشق در حدود هفت گرم از این آنتی بیوتیک را میل کنید . یادتان باشد که این آنتی بیوتیک سالم و تهیه آن ساده است. بنابراین برای ارتقای سلامتی خود و جلوگیری از عوارض آنتی بیوتیک ها این دارو را برای خود تهیه و همان گونه که اشاره شد مصرف کنید .

نویسنده مطلب: دکتر مهدی فهیمی