دکترمهدی فهیمی

اطلاعیه مهم

بدینوسیله اینجانب دکتر مهدی فهیمی اعلام مینمایم در هیچ یک از شهرهای کشور شعبه نداشته و فعالیت اینجانب در تهران و در محدوده مطب خلاصه شده است .

آش بادمجان

آش بادمجان

این غذای استان گلستان مقدار مناسبی از فیبر روزانه را تأمین میکند . حاوی کلسیم بالایی است و بهتر است از روغن کمی در طبخ استفاده شود.

جلوگیری از نفخ شکم

یادداشت روز پزشک…

امروزه مردم با مشکلاتى ممکن است رو در رو باشند که در عین حال که آنها را آزار میدهد ؛ با آن مشکل رفاقت پیدا کرده و آن را جزئى از خود میدانند . تعداد این گونه مسایل زیاد است اما امروز راجع به نفخ شکم راه حل هایى را بیان میکنیم …

گیاهان دارویی

ایران مهد طلایی “گیاهان دارویی”/ سهم ایران از تجارت جهانی گیاهان دارویی نزدیک به صفر

مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه ایران سرزمین مستعد گیاهان دارویی با تنوع ۸ هزار گونه است، گفت: صرفاً ۰.۴ درصد(کمتر از یک درصد) از کل سهم تجارت جهانی در حوزه گیاهان دارویی مربوط به کشور ما است!

جنگل های شمال

با ایران زیبا چه کرده ایم؟!

استاد دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست واحد علوم و تحقیقات درباره وضعیت نگران‌کننده جنگل‌های شمال هشدار داد و گفت: براساس آمار ۴۲درصد از رویشگاه‌های جنگلی در شمال کشور رو به قهقراست و از نظر اکولوژیک حرکت معکوس دارد.

غذاودارو

تداخلات غذا و دارو

ورود مواد غذایی به بدن و همراه با دارو می تواند متابولیسم دارو را تحت تاثیر قرار دهد. حتی ممکن است اثرات دارو را کاهش و یا افزایش دهد که بدان تداخلات غذا و دارو گفته می شود.

عدسی

این غذا میزان قابل ملاحظه ای از اسید فولیک را تأمین میکند .بهتر است از آب لیموترش برای جذب بهتر آهن استفاده کنید .این غذا هم کاهش دهنده کلسترول و هم تنظیم کننده قند خون است . این غذا مخصوص استان کرمانشاه است .