عوامل تضعیف حافظه

کم خونی
مصرف مواد غذایی با طبع سرد که با ازدیاد بلغم سبب اختلال در حافظه میشود . بیخوابی ، کم خوابی ، بدخوابی از عوامل مؤثر است . در خواب ، مغز موارد یادآوری را طبقه بندی میکند و اگر کم حافظه هستید باید خواب خود را اصلاح کنید .
عوامل روانی مثل استرس ، اضطراب و نگرانی باعث عدم تمرکز میشود . غذای نامناسب و مشکلات گوارشی مثل سوء هاضمه ، یبوست ، پرخوری ، تداخل مصرف غذا ، مصرف بیش از اندازه لبنیات و مواردی که طبع سرد دارد ، فعالیت های مغز را مختل و حافظه را کاهش میدهد .

از اثرات شادی بخش و ضد اضطراب گلاب حتما بهره کافی را ببرید . قبل از خواب دو قاشق غذاخوری گلاب را با کمی آب مخلوط ومیل نمایید . برای تقویت حافظه دانش آموزان بهتر است مواد غذایی مورد استفاده آنها بر اساس مزاج آنها باشند . سه وعده غذای اصلی و دو میان وعده از خوراکی ها و مواد طبیعی برای آنها در نظر بگیرید .

در قدیم به میان وعده که به آن چاشت میگفتند ، اهمیت زیادی می دادند . مصرف تنقلات سالم مثل میوه های تازه ، نان و پنیر و گردو ، خشکبار مثل کشمش ، گندم ، توت خشک و انواع میوه های خشک به سلامت گوارش و تقویت حافظه آنها کمک کرده و ارزش غذایی بالایی داشت .

استفاده از عسل برای تقویت حافظه بسیار مهم است . توصیه میشود صبح ناشتا حداقل دو قاشق مرباخوری عسل را با یک لیوان آب مخلوط و یک قاشق چایخوری تخم شربتی به آن اضافه کرده و میل شود . مصرف عسل و آب به همراه کمی لیمو در طول روز میتواند بهترین نوشیدنی باشد .

کسانیکه دوست ندارند ناهار مصرف کنند ، میتوانند برای رفع ضعف حاصل شده از عدم مصرف غذا در میانه روز از مصرف هفت عدد بادام به همراه یک لیوان آب و عسل بهره کافی را برده و انرژی مورد نیاز خود را تأمین کنند.

برای افزایش حافظه و توانایی مغز برای یادگیری بهتر است از دمنوشها کمک بگیرید . دمنوشهایی نظیر بهارنارنج ، اسطوخدوس ، سنبل الطیب ، بادرنجبویه توصیه میشود . این دمنوشها علاوه بر رفع تنش و استرس ، بهبود عملکرد مغز را باعث میشوند .

تغذیه مناسب دانش آموزان :
مصرف ماهی ها بدلیل وجود اسیدهای چرب امگا ۳
حذف فرآورده هایی نظیر سوسیس ، کالباس ، هات داگ و سایر غذاهای فست فودی
مصرف توت بصورت تازه و خشک بدلیل داشتن ویتامین C و آنتی اکسیدانها
مصرف سبزیجات رنگی مثل گوجه فرنگی ، سیب زمینی شیرین ، کدوحلوایی ، هویج ، اسفناج بدلیل داشتن آنتی اکسیدان ها .
شیر و ماست منبع غنی از پروتئین و ویتامین D هستند ، منتهی نباید در مصرف آنها بدلیل طبع سرد ، افراد شود . بهتر است شیر با عسل و نیز ماست با نعنا و پونه که از مصلحاتشان است استفاده شوند .

دکترمهدی فهیمی

نویسنده مطلب: دکتر مهدی فهیمی